Atmosfera wspólnoty – drugi dzień w Namiocie Spotkań

Podczas drugiego dnia wydarzeń w Namiocie Spotkań, goście mieli możliwość uczestnictwa w warsztatach fotograficznych czy własnoręcznego stworzenia świecy. Występy artystyczne zaangażowały wszystkich do wspólnego tańca. Wszystko to spowodowało, że w Namiocie Spotkań wytworzyła się prawdziwa atmosfera wspólnoty.

– Jestem mile zaskoczona, ponieważ cały czas ktoś do nas przychodzi i chce zrobić zdjęcie, zapozować, bądź też sfotografować rzeczy, które ma zawsze ze sobą i są dla niego ważne – relacjonowała Klaudia Kaszyca, współorganizatorka warsztatów fotograficznych. – Jedna z pań przyniosła różaniec, pewien pan fotografował flagę i rzeczy związane z Krakowem, bo czuje się bardzo związany z tym terenem, ktoś inny przyniósł obrazek świętego. Dodatkowo tworzymy również relację pisemną. Uczestnicy opowiadają o tym, co fotografują i co jest dla nich ważne – dodała. Warsztaty fotograficzne będą miały swoją kontynuację w piątek.

Goście namiotu mieli także możliwość obejrzenia pokazu prowadzonego przez ratowników medycznych – Mówiliśmy jak zachować się w czasie jakiegoś kryzysu oraz wtedy, gdy ktoś jest poszkodowany. Opowiedzieliśmy jak działa numer alarmowy, czego należy się spodziewać po zadzwonieniu na 999 lub 112. Wszystkich chętnych zapraszamy również do ćwiczeń w wykonywaniu pierwszej pomocy. Omawiamy, pokazujemy co robić, by nie popełniać najbardziej znanych błędów – mówił Paweł Łukasiewicz, ratownik medyczny.

Na scenie wystąpili Marina Hulia oraz wspólnota NAMARKA i ich „Weterani Miłości” – w wykonywanie patriotycznych utworów włączyli się wszyscy uczestnicy ŚDU.  O godzinie 18.00 odbyło się spotkanie z Agnieszką Mandat, która opowiedziała o najciekawszych momentach z jej dotychczasowego, aktorskiego życia. Dzień w Namiocie Spotkań zakończył koncert grupy Saint Joseph Band.

Zarówno uczestnicy, jak i wolontariusze czy organizatorzy, byli pod ogromnym wrażeniem przyjaznej atmosfery panującej w Namiocie Spotkań. – Jest to wspaniałe doświadczenie, bycie tutaj z tymi ludźmi, mówienie do nich, patrzenie na ich twarze, na to jak się uśmiechają, zaczynają ze sobą rozmawiać, czują się bezpiecznie i jest im po prostu dobrze. Myślę, że jest to trochę wyrwanie z piekła, w którym żyją na co dzień. Mam nadzieję, że uda nam się stworzyć im trochę nieba, które będzie trwało również po zamknięciu tego namiotu – mówiła Natalia Nóżka, doradczyni zawodowa w Dziele Pomocy Świętego Ojca Pio, konferansjerka w Namiocie Spotkań.

– Bardzo mi się tutaj podoba – opowiadała Magdalena Piekarczyk, wolontariuszka ŚDU – Powinnam już dawno wyjść, byłam zapisana do konkretnej godziny, miałam w planach, że wyjdę stąd, pouczę się, odpocznę. Ale naprawdę nie jest łatwo opuścić namiot. Jest tak przyjemna atmosfera, że najchętniej w ogóle bym stąd nie wychodziła! – dodała.

W czwartek 15 listopada o godz. 18:30 w Bazylice Mariackiej rozpoczęły się również rekolekcje prowadzone przez ks. Jacka Krzemienia. Relacja oraz galeria zdjęć ze wspólnej modlitwy jest dostępna TUTAJ.

GALERIA ZDJĘĆ, CZWARTEK 15.11

Natalia Surmacz
fot. Maciej Świerczyński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *