Światowy Dzień Ubogich

Boże Narodzenie – życzenia świąteczneZawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei “więźniom”, tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość, jest Boże Narodzenie.

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.

 

Te słowa św. Matki Teresy z Kalkuty wprowadzają nas w wyjątkowy czas Bożego Narodzenia, na który długo oczekiwaliśmy podczas Adwentu. Dla jednych to czas spotkań z rodziną, radosnego świętowania, stołu pełnego dań i wielu prezentów pod choinką. Natomiast dla innych, paradoksalnie, to czas samotności, opuszczenia, trosk i zmartwień.

Jednak nie można zapominać, że to w tę Świętą Noc na świat po raz kolejny przychodzi Boży Syn. Jednak miejscem Jego Narodzenia nie jest pałac pełen przepychu i bogactwa, lecz uboga betlejemska stajenka.

 

To małe Dzieciątko Jezus, każdego roku i każdego dnia, przychodzi na świat. Przynosi Miłość i daje Nadzieję wszystkim, którzy jej potrzebują! 5. Światowy Dzień Ubogich obchodziliśmy pod hasłem “Ubogich zawsze macie u siebie”. Sprawmy, by również podczas tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia ubodzy byli blisko nas. Pamiętajmy, że Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim narodziny Jezusa, który wzywa nas, by na chwilę się zatrzymać i zastanowić nad przesłaniem pokoju, które przychodzi na świat razem z Dzieciątkiem narodzonym w betlejemskiej stajence. I to właśnie jest kluczem do prawdziwego świętowania Świąt Bożego Narodzenia, by we wszystkim, co robimy, towarzyszył nam Jezus Chrystus, który dotyka naszych serc i ma moc, by je przemienić.