DAJ SIĘ POZNAĆ z Twojej najpiękniejszej strony! | warsztaty

Warsztaty pisarskie, które odbędą się w Namiocie Spotkań podczas Światowego Dnia Ubogich, to propozycja dla tych, którzy chcą podzielić się swoim talentem z innymi. To także okazja do ukazania wrażliwości osób ubogich.

Warsztaty pisarskie to propozycja dla wszystkich, którzy samodzielnie lub przy pomocy wolontariuszy chcą stworzyć własne opowiadanie lub wiersz. Teksty będą gromadzone w specjalnie przygotowanej skrzyni, a następnie zaprezentowane przez krakowskich aktorów (m.in. Jacek Romanowski i Agnieszka Mandat), wolontariuszy jak i samych autorów. Wszystko to będzie można zobaczyć na scenie w Namiocie Spotkań w niedzielę 19 listopada.

Jak zapowiadają prowadzący, warsztaty mają stworzyć przestrzeń dla osób wykluczonych czy samotnych – Przede wszystkim jest to pretekst do spotkania się z drugim człowiekiem, poznania go oraz dodania odwagi i możliwości wypowiedzenia się poprzez sztukę – wyjaśnia Dominika Feiglewicz, pomysłodawczyni projektu.

Warsztaty będą odbywać się w Namiocie Spotkań od wtorku do piątku (14-17 listopada) w godzinach od 16.00 do 19.00. Prezentacja wybranych prac odbędzie się w niedzielę 19 listopada na scenie Namiotu w godz. 15.30 do 17.00. Prace, które nie zostaną zaprezentowanie w niedzielę, będą zebrane w jednym albumie, a następnie udostępnione do czytania w siedzibie ŻyWej Pracowni w Krakowie.

 

oprac. Zofia Świerczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *