Kino podczas ŚDU

Podczas tygodnia wydarzeń ŚDU, w Namiocie Spotkań i klasztorze Ojców Franciszkanów w Krakowie, odbędą się pokazy filmowe oraz spotkania z reżyserami i aktorami.

Zapraszamy na pokazy filmowe oraz spotkania z reżyserami i aktorami:

13.11.2017 godz. 18.00, Klasztor Ojców Franciszkanów, Aula Bł. Jakuba
Pokaz filmu „Pogoda na jutro”, spotkanie z reżyserem – Jerzym Stuhrem

Opis filmu:
„Pogoda na jutro”, to film Jerzego Stuhra, który na festiwalu w Gdyni został nagrodzony trwającymi ponad 3 minuty owacjami na stojąco.

Bohaterem „Pogody na jutro” jest Józef Kozioł, mężczyzna, który po 17 latach całkowitego odosobnienia w klasztorze zostaje zmuszony do powrotu do normalnego życia i usiłuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Nie rozumie ani czasów, w których nagle się znalazł, ani własnych dzieci, dla których pozostaje obcym człowiekiem. Ma jedynie wiarę we własne zasady i przekonania (zdaniem dzieci przestarzałe), które okazują się być lekarstwem (choć ciężkim) na wszelkie problemy.

„Pogoda na jutro” to z całą pewnością jeden z najlepszych polskich filmów roku 2003. Jerzy Stuhr po raz kolejny udowodnił, że jest bardzo bystrym obserwatorem i komentatorem codzienności. „Pogoda na jutro” bawi, ale też skłania do refleksji nad sobą i nad czasami, w których przyszło nam żyć.

 

15.11.2017 godz. 19.00, Namiot na Małym Rynku
Pokaz filmu „Anioł w Krakowie”, spotkanie z obsadą filmu m.in. reż. Arturem Więckiem, aktorami: Tomaszem Schimscheinerem, Krzysztofem Globiszem.

Opis filmu:
Film opowiada o losach Anioła imieniem Giordano (Krzysztof Globisz), który za łobuzerskie prowadzenie się w Niebie (zbyt częste odwiedziny w Czyśćcu i fascynacja rock-and-rollem), zostaje zesłany na ziemię, by codziennie czynić tam chociaż jeden dobry uczynek. Giordano ma wylądować w „Holland”, lecz przez pomyłkę trafia do „Poland” (a dokładniej: Krakowa). Jego świeże spojrzenie, sympatia dla ludzi oraz niebanalne myślenie o świecie pomagają mu, już na początku pobytu na Ziemi, uratować rozpadające się małżeństwo.

 

17.11.2017 godz. 19.00, Namiot na Małym Rynku
Pokaz filmu „Brat naszego Boga”, spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim.

Opis filmu:
Film biograficzny, adaptacja sztuki Karola Wojtyły. W teatrze trwają przygotowania do przedstawienia, wykonawca głównej roli opowiada o swym bohaterze, Adamie Chmielowskim, malarzu i duchownym. Stopniowo akcja przenosi się z garderoby teatralnej na scenę, potem na ulice i do wnętrz XIX-wiecznego Krakowa.

 

oprac. Julia Bromberek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *