Światowy Dzień Ubogich

Konkurs “Miłosierny Samarytanin”Kim jest współczesny miłosierny Samarytanin? Czy macie wokół siebie osoby, które mogłyby zyskać takie miano? Do 16 kwietnia można zgłaszać kandydatury do plebiscytu “Miłosierny Samarytanin”. Św. Jan Paweł II wskazywał bowiem, że: ‘Miłosiernym Samarytaninem jest każdy człowiek wrażliwy na cudze cierpienie, człowiek, który wzrusza się nieszczęściem bliźniego’. Przekonaj się, że konkurs “Miłosierny Samarytanin” to inicjatywa warta Twojej uwagi!

Każdy z nas zna jakiegoś “miłosiernego Samarytanina” i właśnie teraz jest czas, by o takich osobach mówić głośno! Bowiem celem Konkursu jest propagowanie idei wolontariatu. Mówi ona również o wadze bezinteresownej pomocy, a także wartości ludzkiej solidarności! Honorowy patronat nad konkursem objęło Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Wyróżnione osoby otrzymają statuetkę “Miłosierny Samarytanin 2022” na uroczystej gali, która zostanie zorganizowana 6 maja w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Każdy z nas zna kogoś, kogo można określić współczesnym miłosiernym Samarytaninem. Obdarzają oni miłością i dobrem oraz rozlewają te piękne wartości wokół siebie. Ten plebiscyt jest idealną okazją, aby dostrzec właśnie takie osoby.

Św. Jan Paweł II podczas całego swojego pontyfikatu zachęcał do budowania kultury miłości. Wzorem takiej kultury jest przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie zawarta w Ewangelii. Każdy z nas może stać się bohaterem owej przypowieści. Pośród nas działają ludzie miłosierni, dobrzy i właśnie takich świat potrzebuje. Celem tego plebiscytu jest promowanie idei wolontariatu, pomocy oraz solidarności międzyludzkiej. Podziękuj za dobro, bo warto je doceniać i nagradzać!

Więcej informacji: https://diecezja.pl/aktualnosci/wybieramy-milosiernego-samarytanina/?fbclid=IwAR27G1SR9WaHy6GJPA6L6D-cWejGYMQ0bNfgvXfBvf6voqduD_HYCKSotjk

 

Światowy Dzień Ubogich to inicjatywa powołana w 2016 r. przez Papieża Franciszka, by zwrócić uwagę na słabszych, cierpiących, poddanych trudnościom, którym możemy podać pomocną dłoń i spojrzeć z miłością i ciepłem.