Nie przeocz Chrystusa! Trwa modlitewne „Jerycho”

W niedzielę 12 listopada w kościele św. Barbary rozpoczęło się modlitewne Jerycho – nieustająca modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji ubogich, za miasto Kraków, całą archidiecezję oraz Nową Ewangelizację miasta. Modlitwa stanowi duchowe zaplecze wydarzeń związanych z obchodami Światowego Dnia Ubogich.

Modlitewne Jerycho rozpoczęło się Mszą świętą, której przewodniczył o. Jacek Dubel, koordynator wydarzeń Namiotu Spotkań na Małym Rynku. Podczas wygłoszonego kazania zaznaczył, że tegoroczne Jerycho ma szczególny wymiar – Oblubieniec, Chrystus będzie przychodził w tym czasie w szczególny sposób. Będzie się nam jawił w swoim Kościele i będzie w nim obecny, ale będzie to Kościół „zdjęty z krzyża”, poraniony. Będzie w Kościele ludzi odartych z godności, czasami totalnie zagubionych. Ludzi biednych, którzy być może myślą o sobie, że przegrali wszystko w życiu, którzy nie widzą dla siebie nadziei – mówił o. Dubel.

W kościele św. Barbary trwa adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach modlitewnego Jerycha ??

Opublikowany przez Światowy Dzień Ubogich – Archidiecezja Krakowska Niedziela, 12 listopada 2017

Podkreślił, że czuwanie w ramach Jerycha jest czasem modlitwy, by w nadchodzącym tygodniu, jak i w całym życiu nie przeoczyć Jezusa przechodzącego obok w drugim człowieku. Zachęcał, by nadchodzący tydzień był także okazją do przekazania Dobrej Nowiny poprzez gest, słowo, czy uśmiech – Chcemy przygotować też swoje serce i prosić o przygotowanie serc wszystkich, których spotkamy, by mieli okazję spotkać Oblubieńca – mówił.

Po Mszy świętej rozpoczęła się modlitwa uwielbienia, którą poprowadziła wspólnota Galilea. Nieustanna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w kościele św. Barbary potrwa do 18 listopada. Do udziału w „Jerychu” zaproszeni są wszyscy, którzy pragną przyłączyć się w tym czasie do wspólnej modlitwy w intencji ubogich.

Zobacz galerię zdjęć

 

Zofia Świerczyńska
fot. Paulina Krzyżak

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *