Światowy Dzień Ubogich

Podsumowanie pierwszego dnia 3. ŚDUChoć oficjalnie ŚDU rozpocznie się dopiero za kilka godzin, to za inaugurację można uznać Modlitewne Jerycho. Rozpoczęło się ono o 20 w kościele św. Barbary i potrwa do soboty. To całodobowe czuwanie ma na celu duchowe przygotowanie i wsparcie Światowego Dnia Ubogich. Jerycho stało się nieodłącznym elementem ŚDU, które ma swoją siedzibę w Namiocie Spotkań na Małym Rynku.

W tegoroczne Modlitewne Jerycho zaangażowało się wiele grup parafialnych, kół zakonnych i wspólnot. W sumie jest ich 27, a pochodzą one m.in. z Krakowa, Niepołomic, Pawlikowic i Janowic. Grupy te – jak Chrystus w Starym Mieście, Wspólnota Ararat czy Wspólnota Galilea – na przemian prowadzą rozważania i czuwanie.  Oprócz tego w kościele św. Barbary modlą się indywidualnie osoby, które chcą wesprzeć duchowo ŚDU.

Modlitewne Jerycho potrwa do soboty włącznie, warto znaleźć choć krótką chwilę, by dołączyć do czuwania i na moment zatrzymać się, pomyśleć, zastanowić. Serdecznie zapraszamy.

 

„Jerycho” jest cykliczną akcją modlitewną organizowaną przez Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. Nazwa wydarzenia nawiązuje do biblijnego zdobycia miasta Jerycha przez Izrael. Idea „Jerycha” zrodziła się podczas pierwszego wydarzenia ewangelizacyjnego na stadionie Cracovii, zorganizowanego przez Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Krakowskiej. Pierwsze „Jerycho” miało miejsce w kościele św. Katarzyny u Ojców Augustianów na Kazimierzu, później odbywało się przed większymi wydarzeniami ewangelizacyjnymi w Krakowie, takimi jak „Jestem w Hucie” czy z okazji jubileuszu 50-lecia działalności Odnowy w Duchu Świętym.