Światowy Dzień Ubogich

Podsumowanie trzeciego dnia 3. ŚDU – sobota w Namiocie SpotkańDobro, które pomnaża się w Namiocie Spotkań dało o sobie znać również dzisiaj. Sobota rozpoczęła się jak każdy poprzedni dzień – wspólną modlitwą i śniadaniem. Rozmowa, uśmiech, pomoc – tego wszystkiego mogliśmy doświadczyć na każdym kroku. Radości, zmartwienia czy nadzieje – tym z kolei dzieliliśmy się podczas wspólnych posiłków.

Część artystyczna była dzisiejszego dnia niezwykle bogata. Taneczna atmosfera, która zapanowała po śniadaniu, udzieliła się wielu obecnym w namiocie. Chętnych do tańca nie brakowało. Z pomocą wolontariuszy powstawały przeróżne układy taneczne, które pokazały, że wśród nas było wiele świetnych tancerzy. To jak obecni w Namiocie bawili się przy muzyce było świetnym przykładem tego, że muzyka łączy ludzi. Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty fotograficzne. Każdy, kto chciał mógł skorzystać z okazji i zrobić sobie zdjęcie, które potem zabierał ze sobą jako pamiątkę tegorocznego spotkania.

W ciągu dnia w Namiocie można było również skorzystać z sakramentu pokuty. W specjalnie wyznaczonym miejscu pracownicy MOPS-u starali się również pomóc tym, którzy potrzebują wsparcia w wielu sprawach, a najczęściej tych zawodowych.

Niezwykle ciekawym punktem dzisiejszego dnia był czas, w którym można było posłuchać wyjątkowych wierszy napisanych przez uczestników w ramach warsztatów pisarskich. Nie zabrakło też wspaniałego pokazu recytacji znanych utworów, podczas którego mogliśmy usłyszeć m.in. wiersz „Paweł i Gaweł” po śląsku. Każdy z uczestników otrzymał różę i dyplom. Gromkim brawom nie było końca.

Podczas wspólnej popołudniowej modlitwy i rozmowy Ojciec Wawrzyniec zwrócił uwagę wszystkim obecnym, że różaniec to klucz do nieba. „Dopiero w niebie zobaczymy naprawdę, jacy jesteśmy piękni” – mówił rekolekcjonista.
Dzień zakończył się wspaniałym Koncertem Uwielbienia w wykonaniu rodziny Pospieszalskich.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ:
Namiot Spotkań >>

fot. Maciej Świerczyński