Światowy Dzień Ubogich

Porady prawne i socjalne – podsumowanie – 5. Światowy Dzień UbogichTo już ostatnie dni 2021 roku. Zatem czas na ostatnie podsumowanie tegorocznego V Światowego Dnia Ubogich. Tym razem na tapet bierzemy porady prawne i socjalne.

60 – to właśnie ta liczba podsumowuje ilość udzielonych porad prawnych i socjalnych! Dziękujemy zarówno tym, którzy podzielili się swoją wiedzą, jak i tym, którzy zaufali ekspertom, m.in. z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

Poproszenie o radę nie zawsze jest łatwe. Dlatego też tak ważne jest, by kiedy ktoś już się na to zdecyduje, otrzymał kompleksowe wsparcie. Właśnie taki format miały porady prawne i socjalne udzielane podczas 5. Światowego Dnia Ubogich. Potrzebujący mogli uzyskać wskazówki, jak wyjść z trudnej sytuacji, w której się znaleźli oraz jakie podjąć działania. To naprawdę ważny aspekt wydarzenia, jakie obchodziliśmy w listopadzie. Ponieważ wiele spraw niejednokrotnie spędza sen z powiek zgłaszających się po poradę. Do najczęściej poruszanych spraw dotyczyły kwestie spadkowe, przechodzenia długów na krewnych, możliwości uzyskania zasiłków socjalnych oraz doradztwa zawodowego. Na pozór skomplikowane kwestie po rozmowie z ekspertami stawały się o wiele prostsze.

Skorzystanie z porady prawnej lub socjalnej to wielki krok do skutecznego wyjścia ze spirali problemów, przywrócenia życiowej równowagi i rozpoczęcia nowego rozdziału. To dzięki pracownikom socjalnym oraz prawnikom wszyscy zainteresowani mogli uzyskać najważniejsze informacje i zrobić istotny krok do przodu.