Program 2. ŚDU

Pierwszy Światowy Dzień Ubogich był dla Archidiecezji Krakowskiej dużym darem spotkania i bliskości z „bratem naszego Boga” – człowiekiem bezdomnym, uzależnionym, wykluczonym. W trakcie tego tygodnia wiele osób w obliczu ubogiego zobaczyło Oblicze Chrystusa. Zapraszamy do uczestnictwa w obchodach 2. Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej, które odbędą się od 11 do 18 listopada 2018.

Namiot Spotkań: 14-18 listopada

Centralnym punktem spotkań w czasie Światowego Dnia Ubogich będzie otwarty od 14 listopada Namiot Spotkań na Małym Rynku w Krakowie. W namiocie odbędzie się szereg inicjatyw organizowanych przez różne instytucje na co dzień pomagające osobom ubogim i bezdomnym: warsztaty, świetlica, porady, pokazy filmowe, występy na scenie, metamorfozy (ul. Smoleńsk 4), pomoc medyczna (ul. Sienna 5). 

Rekolekcje: 15-18 listopada

Dla wszystkich Archidiecezjan w Bazylice Mariackiej od 15 listopada będą odbywać się rekolekcje prowadzone przez ks. Jacka Krzemienia, kapelana Wspólnoty Chleb Życia.

Modlitewne Jerycho: 11-17 listopada

Jako duchowe zaplecze akcji od 11 listopada w kościele św. Barbary w Krakowie będzie odbywać się Modlitewne Jerycho, czyli całodobowa modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji naszych ubogich Braci i Sióstr.

>> Pobierz plakat 2. ŚDU
 
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wydarzeń w poszczególnych dniach: