Światowy Dzień Ubogich

Przekaż 1% podatku – #1procentpomocyLuty to miesiąc, w którym po raz kolejny możemy zrobić coś dla innych! To czas, w którym mamy możliwość przekazania 1% podatku. 1% to na pozór niewiele, ale dla wielu organizacji jest ogromną pomocą w codziennym funkcjonowaniu i niesieniu dobra innym. To także wielkie wsparcie dla organizacji, które podają pomocną dłoń ubogim oraz osobom w kryzysie bezdomności. Jest wiele organizacji pożytku publicznego, które w tym czasie czekają na Twoją pomoc. Ponieważ ułatwia im ona funkcjonowanie w zdecydowany sposób przez cały rok. Przekaż 1% podatku – zrób wielki gest!

1% podatku może zmienić życie wielu osób i dać im szansę na rozwój, a także godne funkcjonowanie. Jedną z instytucji, której możesz przekazać #1procentpomocy jest Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Twój 1% pomoże zapewnić godne warunki życia starszym, chorym i niepełnosprawnym, którzy znajdują się pod opieką tej instytucji.

Jednak okazję do pomocy mają nie tylko starsi, ale także młodsi! Już niedługo dzieci i młodzież z Archidiecezji Krakowskiej będą mogły podzielić się wielkopostną jałmużną, wrzucając ją do jednej z 12 tys. skarbonek przygotowanych przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej! Wpisuje się to w okres Wielkiego Postu i związane z nim czynienie uczynków miłosierdzia względem duszy oraz ciała, a także uczynków pokutnych, do których należą: modlitwa, post i jałmużna.

Wszystkie informacje o możliwości przekazywania 1% podatku dla Caritas Archidiecezji Krakowskiej dostępne tutaj: https://www.krakowcaritas.pl/…/1349_1_podatku_dla…