Światowy Dzień Ubogich

Przepis na życie – Orędzie na VI Światowy Dzień UbogichPrzepis na życie – można je przeżyć na różne sposoby, jednakże czy wystarczy tylko “przeżyć”? Czy nie powinniśmy chcieć od niego czegoś więcej? Każdy z nas może wybrać ścieżkę własnego życia. Jednak zawsze możemy posłuchać wartościowych rad i sposobów, aby uczynić nasze życie naprawdę pięknym. 

W Orędziu na VI Światowy Dzień Ubogich Papież Franciszek niejako ukazuje nam sposób na piękne i wartościowe życie. Żyć godnie i szczęśliwie – to nasze zadanie, które powinniśmy realizować przez całe życie. Jednak w życiu liczy się coś więcej. Nie powinniśmy skupiać się wyłącznie na sobie, ale sprawić, by innym również żyło się lepiej. To również należy do naszych zadań. Pomoc w przeżyciu wartościowych chwil – zarówno w swoim, jak i życiu innych – może odbywać się na różne sposoby. Współczesny świat naraża nas na różne niebezpieczeństwa, które wiążą się z fizycznym i psychicznym cierpieniem, chorobami, depresją, trudnościami materialnymi. W wyjściu z takich sytuacji niezwykle ważna jest obecność i wsparcie drugiej osoby. To one mogą przyczynić się do odkrycia dróg wyjścia z problemów.

Ważne jest, aby w takich sytuacjach i w poszukiwaniu właściwej drogi życia posłuchać również głosu Boga. Troska o sprawiedliwe i godne życie jest kluczowa, ale w tej kwestii istotna jest również Boża pomoc, której tak bardzo potrzebujemy, w każdej sytuacji naszego życia. To właśnie ta Boża pomoc ukazuje nam życie w o wiele szerszej perspektywie, która pozwala wybrać to, co dla nas dobre. Niejednokrotnie czujemy się uwięzieni w naszej obecnej rzeczywistości, nie widzimy w niej żadnego sensu ani możliwości stanu rzeczy i właśnie w takiej rzeczywistości warto zawierzyć się Bożej Opatrzności, która ma dla nas zawsze dobry plan. Przepis na życie od Pana Boga przynosi zawsze smakowite efekty!

 

Dołącz do nas w mediach społecznościowych.