Światowy Dzień Ubogich

Warsztaty pisarskie pełne wzruszeńPodczas 3. Światowego Dnia Ubogich w Namiocie Spotkań trwały warsztaty pisarskie. W tym roku prowadząca je Agnieszka zachęcała do pisania listów. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem, bo choć listy nie są aktualnie popularnym środkiem przekazywania informacji, to wciąż posiadają coś, czego nie ma żadne inne medium. Listy są nośnikiem nie tylko “danych”, ale też emocji, o czym mogliśmy się przekonać w sobotę.

Warsztaty te były pełne wzruszeń. Rafał, jeden z uczestników ŚDU, poprosił Agnieszkę, by pomogła mu napisać list do rodziców, z którymi nie miał kontaktu od kilku miesięcy. Podobnie jak jego kolega oraz inni, którzy zechcieli napisać list i spróbować przelać na papier swoje emocje. Podczas gdy większość pisała do swoich bliskich jeden z Gości Namiotu — Bartek, stworzył list do „wszystkich, samotnych i przeżywających tragedie związane z konfliktami zbrojnymi na świecie.” Prezentujemy Wam jego treść.

 

„Drogi Nieznajomy,

nigdy nie mieliśmy okazji się poznać. Nie znasz mnie. Prawdopodobnie nigdy nie czułem takiego bólu, ale chcę Ci powiedzieć, że jestem z Tobą.

Mam nadzieję, że znajdziesz w sobie siłę, żeby powstać. Zasługujesz na to. Zasługujesz na dobre życie.

Będę myślał o Tobie, mój Przyjacielu, którego nigdy nie poznałem. Nie poddawaj się. Masz w sobie siłę, by tworzyć przyszłość.

                                                                                                                                                             Nikt”

Cały tekst znajdziesz na blogu Agnieszki Człowiekowi Człowiek.

Z pozytywnym przesłaniem i refleksją żegnamy trzeci Światowy Dzień Ubogich. Już czekamy na kolejny! I przypominamy, że Człowiekiem się jest, a nie bywa, dlatego zachęcamy do dołączenia do wolontariatu i pomocy przez cały rok. Możesz to zrobić tutaj.