Światowy Dzień Ubogich

Zaangażuj się w VI Światowy Dzień Ubogich!Od 12 do 14 listopada już po raz VI spotkamy się podczas Światowego Dnia Ubogich! Stań się częścią tego wspaniałego wydarzenia, dzieląc się swoim wolnym czasem i talentami! Ty lub Twoja wspólnota śpiewacie, tańczycie, malujecie, rysujecie, wiecie, jak zrobić wspaniałe zdjęcia lub macie inne wyjątkowe talenty? Podzielcie się swoimi umiejętnościami z innymi, prowadząc warsztaty podczas VI Światowego Dnia Ubogich. Napisz do nas na Facebooku i odpowiedz na wezwanie papieża Franciszka z tegorocznego orędzia. ZAANGAŻUJ SIĘ w VI Światowy Dzień Ubogich!
Ubiegłoroczny Światowy Dzień Ubogich odbył się pod hasłem “Ubogich zawsze macie u siebie”. To właśnie te słowa Jezus wypowiedział w domu Szymona zwanego “Trędowatym”. Wypowiedział je również w sytuacji, gdy pewna kobieta weszła do domu Szymona i wylała na głowę Jezusa alabastrowy olejek. Gest ten był przyczyną wielkiego zdumienia i dał szansę na dwie zupełnie różne drogi reakcji.
Pierwsza reakcja to oburzenie zebranych tam osób i uwaga, że ten drogocenny olejek można by było przeznaczyć na pomoc ubogim. Jedną z osób, która reprezentowała taką reakcję był Judasz. Jednak można sobie zadać pytanie, ile w jego reakcji było prawdziwej troski o los ubogich. Pozornie martwi się on o ubogich, bo wie, że takim zachowaniem może zyskać w oczach Jezusa, który ubogich ma zawsze u siebie. Jednak nie była to prawdziwa troska o ubogich, która powinna stać się udziałem każdego z nas – każdego ucznia Jezusa, ale i każdego człowieka.
VI Światowy Dzień Ubogich jest zatem wspaniałą okazją, aby zaangażować się w dzieło pomocy wszystkim, którzy nas potrzebują! Każdy z nas może spełnić dobry uczynek względem drugiego człowieka i wymaga to od nas zaledwie odrobiny zaangażowania i chęci.
Zaangażuj się w VI Światowy Dzień Ubogich! Dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami o VI Światowym Dniu Ubogich!