Światowy Dzień Ubogich

12 listopada – podsumowanie – 5. Światowy Dzień UbogichPierwsza odsłona 5. Światowego Dnia Ubogich już za nami. Niezwykle się cieszymy z pięknego dnia, który rozpoczął to wyjątkowe wydarzenie – zapoczątkowane przez Papieża Franciszka w 2016 r. “Ubogich zawsze macie u siebie” – te słowa towarzyszyły nam tego dnia i będą towarzyszyć także w ciągu całego wydarzenia.

Swoją pomoc zaoferowali dzisiaj potrzebującym pracownicy socjalni z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie oraz prawnik. W Arcybractwie Miłosierdzia na ul. Siennej 5 każdy mógł zasięgnąć porad prawnych, socjalnych, a także dostać porady zawodowe. Wśród najczęściej pojawiających się pytań i problemów prym wiodły te dotyczące zadłużenia, kwestii czynszu, braku pracy, a także możliwości korzystania z mieszkania. Jutro także specjaliście będą czekać ze swoją wiedzą – w godz. 10-13 na ul. Siennej 5.

Pomoc medyczną oferowali wolontariusze z Fundacji Przystań Medyczna oraz lekarze ze Stowarzyszenia Lekarze Nadziei. Zarówno jedni, jak i drudzy zapraszają także jutro – podkreślając, że dbanie o zdrowie to krok do nowej – lepszej przyszłości.

Na warsztaty z rękodzieła zaprosiły siostry Albertynki i Fundacja Po Pierwsze Człowiek. Nie obyło się także bez prób do wspólnego niedzielnego świętowania.

Do jutrzejszego wyjątkowego dnia – Mszy świętej pod przewodnictwem abp Marka Jędraszewskiego i późniejszego podarowania paczek z darami przygotowania rozpoczęły się już dzisiaj. W Arcybractwie Miłosierdzia piękne pomieszczenia wypełniły produkty, które już od jutra służyć będą potrzebującym mieszkańcom z całego Krakowa.

A na zakończenie pierwszego dnia obchodów punkt najważniejszy, czyli wsparcie duchowe. Spowiedź i Msza święta w Bazylice Mariackiej, której przewodniczyli ks. Tomasz Stec – dyrektor Caritas Archidiecezji Krakowskiej i o. Jacek Waligóra – dyrektor Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Zebranych na Mszy świętej powitał ks. infułat Dariusz Raś – proboszcz Bazyliki Mariackiej. “Przyjmując ubogich, przyjmujemy samego Chrystusa” – usłyszeliśmy od o. Jacka Waligóry. I tymi słowami po prostu się zainspirujmy!

Na kolejne wydarzenia zapraszamy już jutro! Będzie naprawdę pięknie!