Światowy Dzień Ubogich

13 listopada – podsumowanie13 listopada to kolejny wspaniały dzień obchodów Światowego Dnia Ubogich. Dzisiaj Namiot Spotkań był wypełniony po brzegi i w prawdziwym wydaniu mogliśmy zobaczyć, na czym polega BEZPOŚREDNIE ZAANGAŻOWANIE, o którym w tegorocznym orędziu na 6. Światowy Dzień Ubogich pisał Papież Franciszek. 13 listopada – podsumowanie – przeczytajcie już teraz!

13 listopada – podsumowanie

Niedziela to szczególny dzień, ponieważ właśnie dzisiaj w centralne obchody Światowego Dnia Ubogich, wyznaczone przez Papieża Franciszka, w Kościele Mariackim w Krakowie odbyła się Eucharystia, której przewodniczył abp Marek Jędraszewski – metropolita krakowski. Zwrócił on uwagę, że “Kościół jest bogaty w ludzi, którym może służyć”, a także że “Ubodzy stają się dla nas okazją, by dzielić się swoim sercem”. Po Eucharystii i podziękowaniach ks. Tomasza Steca – dyrektora krakowskiego Caritas oraz Wydziału ds. Wolontariatu w Archidiecezji Krakowskiej, w Namiocie Spotkań nastąpił czas wielkiego świętowania. Potrzebujący otrzymali upominki, które na pewno przydadzą się w nadchodzące chłodniejsze dni, a także gorący posiłek.

Dzisiaj również w Namiocie Spotkań można było uzyskać porady prawne, psychologiczne, medyczne, rodzinne, a także socjalne oraz. Można było także skorzystać z porad doradców zawodowych. Nie zabrakło warsztatów fotograficznych, rękodzieła, robótek ręcznych czy żonglerskich. Szczególną popularnością cieszyło się tworzenie własnych koszulek – powstały prawdziwe dzieła sztuki! Żonglerstwa można było uczyć się od prawdziwych profesjonalistów, którzy w Namiocie Spotkań zaprezentowali wyjątkowy pokaz żonglerski.

Podobnie jak wczoraj, Namiot Spotkań wypełniony był muzyką, śpiewem, grą na instrumentach, radością, uśmiechem i rozmowami. Nie brakowało emocjonujących rozgrywek – zarówno w gry planszowe, jak i w tenisa stołowego czy piłkarzyki.

Na wszystkich czekała również wspaniała niespodzianka, jaką był wzruszający występ Teatru Tańca “Lilia” – opowiadający o Tajemnicach Różańca Świętego.

Wielką pomocą, jak każdego dnia, również dzisiaj wspierali nas wolontariusze – pakując paczki, rozdając posiłki, spędzając czas z ubogimi, a także czuwając nad całym wydarzeniem. Na część z nich czekała również niespodzianka w postaci zwiedzania Arcybractwa Miłosierdzia i krótkiej lekcji historii o Krakowie.

Kolejny piękny dzień za nami! Bądźcie z nami również jutro. Dzielcie się sercem!

Część zdjęć została wykonana przez Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.