Światowy Dzień Ubogich

14 listopada – podsumowanie14 listopada to już ostatni dzień obchodów tegorocznego VI Światowego Dnia Ubogich. To był wyjątkowy czas, pełen życzliwości, rozmów, wspólnego czas spędzonego w Namiocie Spotkań. 14 listopada – podsumowanie – przeczytajcie już teraz!

14 listopada – podsumowanie

Dzień w Namiocie Spotkań rozpoczęliśmy od porad prawnych, psychologicznych, medycznych, rodzinnych, socjalnych, a także aktywizacji zawodowej. Za porady odpowiadali niezastąpieni eksperci, którzy starali się rozwiązać każdy problem i służyć pomocnymi rozwiązaniami w różnych kwestiach.

Na wszystkich czekała gorąca kawa i herbata oraz słodkości, a na zakończenie obchodów VI Światowego Dnia Ubogich również gorący bigos.

Namiot Spotkań przez cały dzień wypełniony był radosnym śpiewem i grą na instrumentach. Wszystko to pod batutą wspaniałych Sióstr Albertynek, które z pełnym zaangażowaniem posługiwały przez cały czas trwania wydarzenia.

Dzisiaj również można było zagrać w planszówki, rywalizować w szachowych zmaganiach czy stworzyć własnoręcznie malowane koszulki, których “wystawę” zorganizowano w Namiocie Spotkań. Nie zabrakło również fizycznej aktywności w postaci rowerku stacjonarnego, piłkarzyków oraz tenisa stołowego, w którym niezmiennie trwała zacięta rywalizacja.

Ostatni dzień VI Światowego Dnia Ubogich był także okazją do skorzystania ze specjalistycznej pomocy medycznej udzielanej przez medyków ze Stowarzyszenia Lekarze Nadziei.

W Centrum Dzieła Pomocy św. Ojca Pio było dzisiaj jeszcze bardziej tłoczno i gwarnie niż zazwyczaj. Jednym z powodów były metamorfozy dla osób w kryzysie bezdomności oraz ubogich. Strzyżenie, makijaż, a nawet malowanie paznokci – kompleksowe zmiany miały naprawdę wielki efekt!

Na zakończenie tegorocznych obchodów VI Światowego Dnia Ubogich w Kościele Mariackim odbyła się Msza święta.

VI Światowy Dzień Ubogich powoli się kończy, to był wspaniały czas! Szczególnie DZIĘKUJEMY wszystkim zaangażowanym w jego organizację, a także wszystkim, którzy uczestniczyli w tej wyjątkowej inicjatywie!