Światowy Dzień Ubogich

17 listopada – plan dniaVII Światowy Dzień Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej zaczyna się już dzisiaj! Poznajcie plan piątkowych wydarzeń i bądźcie razem z nami! 

Już po raz VII obchodzimy Światowy Dzień Ubogich! 17 listopada to pierwszy dzień wydarzenia odbywającego się w Namiocie Spotkań, a także w innych miejscach związanych ze Światowym Dniem Ubogich. Wydarzenie to zostało zainicjowane przez Papieża Franciszka w 2016 r., który był jednocześnie Rokiem Miłosierdzia. W Archidiecezji Krakowskiej Światowy Dzień Ubogich odbywa się w Namiocie Spotkań na Małym Rynku. To właśnie w tym miejscu będzie odbywała się większość inicjatyw, jednak to nie jedyne miejsce, do którego Was dzisiaj zapraszamy! Bowiem obchody VII Światowego Dnia Ubogich zataczają szerokie kręgi! W Dziele Pomocy św. Ojca Pio, na ul. Smoleńsk 4, będzie można skorzystać ze specjalistycznej pomocy medycznej, wziąć udział w metamorfozach czy skorzystać z łaźni, pralni i garderoby.

Czy będziecie dzisiaj razem z nami? Dzień wypełniony jest wieloma wydarzeniami, a zakończą go artystyczne doznania zaprezentowane przez Ireneusza Krosnego oraz Chór Absolwentów I LO w Krakowie “Kanon”. Nie zabraknie rozmów, warsztatów, gier planszowych i zawodów sportowych, a także porad specjalistów i duchowego wsparcia.