Światowy Dzień Ubogich

17 listopada – podsumowaniePierwszy dzień tegorocznego wydarzenia już za nami! Na Małym Rynku stanął Namiot Spotkań, a w nim od rana aż do późnych godzin wieczornych trwała pełnia wyjątkowych inicjatyw! Zobaczcie, jak wyglądała pierwsza odsłona VII Światowego Dnia Ubogich – obchodzonego pod hasłem “Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”! 

Od piątkowego poranka Namiot Spotkań wypełnił się poradami, warsztatami, sportowymi rozgrywkami i rozmowami. Po południu w Namiocie Spotkań nadszedł czas na rekolekcje prowadzone przez ks. Mirosława Toszę. Rekolekcje rozpoczęły się od wspólnie wypowiedzianego przez uczestników spotkania hasła tegorocznego VII Światowego Dnia Ubogich, czyli słów “Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”. Następnie ks. Mirosław Tosza nawiązał do opowieści o życiu biblijnego Tobiasza, ale i do historii osób ze Stowarzyszenia Betlejem, w którym na co dzień posługuje. Mówił również o momentach i wartościach, które sprawiają, że jesteśmy naprawdę szczęśliwi – “Jesteśmy szczęśliwi, kiedy mamy czas, żeby ofiarować komuś swoje talenty”.

Po rekolekcjach nadszedł czas na posilenie się gorącą grochówką. Wieczorem Namiot Spotkań stał się natomiast sceną artystycznych występów z udziałem gości specjalnych – Ireneusza Krosnego oraz Chóru Absolwentów I LO w Krakowie “Kanon”. Występ Ireneusza Krosnego rozbawił publiczność do łez i przyniósł wiele radości, która była obecna również podczas koncertu chóru. Na zakończenie dnia Namiot Spotkań wypełnił się utworami patriotycznymi i muzyką popularną! To był dzień pełen emocji, jednak to nie jedyne miejsce, w którym odbywały się dzisiaj wydarzenia VII Światowego Dnia Ubogich.

W Dziele Pomocy św. Ojca Pio na ul. Smoleńsk 4 piątek upłynął pod znakiem metamorfoz! Pod okiem doświadczonych fryzjerów i makijażystek, osoby, które przybyły do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, nabrały nowego wizerunku!

Również w tym miejscu działają lekarze specjaliści ze Stowarzyszenia Lekarze Nadziei, świadcząc specjalistyczną pomoc medyczną.

Światowy Dzień Ubogich to również okazja do modlitwy adoracyjnej przed Najświętszym Sakramentem w Kościele Rektoralnym Bożego Miłosierdzia na ul. Bożego Miłosierdzia 1. Nadal można włączyć się w tę inicjatywę, a swoją obecność można zadeklarować w formularzu.

Pierwszy dzień Światowego Dnia Ubogich za nami! Jednak to nie koniec wyjątkowych wydarzeń, zapraszamy już jutro!