Światowy Dzień Ubogich

18 listopada – podsumowanieZa nami kolejny dzień w Namiocie Spotkań! Kolejna odsłona celebrowania VII Światowego Dnia Ubogich już za nami. Jednak to jeszcze nie koniec! Już jutro spotkajmy się… w Namiocie Spotkań oraz Bazylice Mariackiej, by za wezwaniem Papieża Franciszka nakarmić serca i zaspokoić głód duchowy i fizyczny. 

Dzień w Namiocie Spotkań rozpoczął się od porad specjalistów, w tym także porad prawnych świadczonych przez …. Namiot wypełnił się również warsztatami, których efektem były wspaniałe “dzieła sztuki”. Uczestnicy warsztatów tworzyli ozdoby z papieru, kolaże z gazet, powiększyła się również kolekcja wyjątkowych koszulek, a część osób nabrała nowych umiejętności z zakresu żonglowania. Przedpołudnie w Namiocie Spotkań to również okazja do obejrzenia filmu “Johnny” i inspirującej historii ks. Jana Kaczkowskiego.

Kolejna część dnia była okazją do posilenia duchowego. Rozpoczęła ją inscenizacja Pasji, która była wstępem do rekolekcji prowadzonych przez ks. Mirosława Toszę. Dzisiaj ich tematem była dalsza część historii biblijnego Tobiasza, która stała się również głównym tematem tegorocznego Orędzia Papieża Franciszka na VII Światowy Dzień Ubogich. Namiot Spotkań odwiedził dzisiaj również ks. bp Robert Chrząszcz, który podziękował wszystkim uczestnikom spotkania i wyraził radość z ich obecności w Namiocie. Po rekolekcjach, wygłoszonych przez ks. Mirosława Toszę, ks. bp Robert Chrząszcz oraz ks. Mirosław dokonali namaszczenia oczu, na wzór biblijnej historii Tobiasza, wszystkim chętnym zgromadzonym w Namiocie Spotkań.

Podobnie jak wczoraj, po posiłku duchowym, nadszedł czas na posiłek fizyczny, który również rozgrzał zgromadzonych w Namiocie Spotkań uczestników wydarzenia.

Wieczór w Namiocie Spotkań to natomiast porcja artystycznych wrażeń i emocjonujących rozgrywek. Koncert Francois DUO “Między Sekwaną a Wisłą” to okazja do wysłuchania polskich utworów we francuskim wyjątkowym wykonaniu i wspaniałej aranżacji. Duet muzyków porwał do wspólnego śpiewu i zabawy cały Namiot, a “bisom” nie było końca. Ostatnie godziny sobotniego spotkania należały do “Bingo”, czyli gry z nagrodami, w której nie brakowało rywalizacji, emocji i dużo zabawy!

A jutro w Namiocie Spotkań czas na… świętowanie!

Jednak Namiot Spotkań to nie jedyne miejsce, gdzie odbywały się wydarzenia związane z VII Światowym Dniem Ubogich. Na ul. Smoleńsk 4, w Dziele Pomocy św. Ojca Pio, można było skorzystać z łaźni, pralni i garderoby, a także specjalistycznych porad medycznych świadczonych przez lekarzy ze Stowarzyszenia Lekarze Nadziei.

W Kościele Rektoralnym Bożego Miłosierdzia trwała natomiast adoracja Najświętszego Sakramentu, czyli wyjątkowa przestrzeń do spotkania z Jezusem Eucharystycznym i powierzenia mu najbardziej potrzebujących oraz tych, którzy się nimi opiekują.