Uwolnij słowo – warsztaty pisarskie podczas 2. ŚDU

Warsztaty pisarskie organizowane w ramach 2. Światowego Dnia Ubogich to szczególna okazja do podzielenia się swoim niezwykłym talentem ze światem. Jest to także propozycja dla osób, które trzymają w sobie wiele niewypowiedzianych słów, ale nie wiedzą w jaki sposób je wyrazić.

Wzorem ubiegłego roku, w Namiocie Spotkań odbędą się warsztaty pisarskie skierowane do osób bezdomnych, samotnych, czy uzależnionych. Warsztaty podzielone będą na trzy sekcje. Pierwsza z nich ma za zadanie pokazać jak samemu zacząć pisać dziennik, książkę, opowiadanie, czy wiersz. Na drugą sekcję składają się warsztaty pisania listów, trzecia daje dowolną możliwość napisania tego, czym chce się podzielić ze światem.

Jak zapowiadają prowadzący, warsztaty będą przede wszystkim okazją do wspólnego spotkania z drugim człowiekiem podzielającym tę samą pasję. – Jest to także propozycja dla tych, którzy chcą poprzez sztukę pisania wyrazić siebie i swoją wrażliwość – zapowiada Agnieszka Skibińska, współorganizatorka warsztatów.

Warsztaty pisarskie odbędą się w piątek 16 listopada w godzinach od 15.00 do 17.30 w Namiocie Spotkań, który będzie zlokalizowany na Małym Rynku w Krakowie.

 

Natalia Surmacz