Światowy Dzień Ubogich

Artystyczni goście specjalni – VII Światowy Dzień UbogichVII Światowy Dzień Ubogich rozpoczyna się już w piątek! A już dzisiaj przedstawiamy artystycznych gości specjalnych tego wydarzenia! 

Ireneusz Krosny – twórca autorskich pantomimicznych spektakli komediowych, które cechują się kreatywnością oraz oryginalnym własnym stylem.
Chór Absolwentów I LO w Krakowie “Kanon” – założony przez grupę absolwentów, którzy po zakończeniu szkoły chcieli kontynuować wspólną przygodę z muzyką, prowadzony przez dyrygenta – Ryszarda Źróbka
Francois DUO – muzyczny łącznik artystyczny pomiędzy Polską i Francją. Francois to półfinalista programu “Mam talent” i artysta uliczny, którego występy przepełnione są emocjami.

 

Spotkajmy się… w Namiocie Spotkań! VII Światowy Dzień Ubogich odbędzie się w dniach 17-19 listopada 2023 r. To już kolejna edycja wydarzenia, które odbędzie się w Namiocie Spotkań na Małym Rynku, a także w innych miejscach. Zapraszamy do udziału w wydarzeniu! Tegoroczna forma Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej ma na celu budowanie wrażliwości wśród mieszkańców miasta na sytuację ludzi ubogich, a także szerzenie świadomości mądrych form pomocy oraz uwrażliwienie na kwestię solidarności z osobami ubogimi. Wydarzenie to jest jednocześnie świętem solidarności z osobami najbardziej potrzebującymi, od których jednocześnie można czerpać wiele doświadczenia i radzenia sobie z trudnościami. W Namiocie Spotkań będą odbywać się różne wydarzenia, takie jak: warsztaty, porady specjalistów, wsparcie duchowe czy występy gości specjalnych. Osoby zgromadzone w Namiocie Spotkań będą mogły wysłuchać wyjątkowych muzycznych wykonań, a także zobaczyć spektakl przygotowany przez Ireneusza Krosnego. W tych dniach swój wzrok szczególnie skierujmy na ubogich, jednak niech będzie to jednocześnie wezwanie do świadczenia długotrwałej pomocy na rzecz najbardziej potrzebujących, a to czynić można przez cały rok na wiele sposobów.

Źródło zdjęcia Ireneusza Krosnego: www.krosny.pl