Światowy Dzień Ubogich

Gość w dom, Bóg w dom | 2018Co to jest?
Akcja „Gość w dom, Bóg w dom” odwołuje się do tradycji zostawiania pustego miejsca przy wigilijnym stole dla nieoczekiwanego gościa. Takim gościem może stać się  zaproszona przez nas do wspólnego przeżycia Wigilii Świąt Bożego Narodzenia samotna osoba, być może nasza sąsiadka czy też sąsiad, bądź inni, którzy w tym czasie nie będą mogli być z bliskimi. Akcja została zapoczątkowana po zakończeniu Światowego Dnia Ubogich w 2017 roku. „Gość w dom, Bóg w dom” to zachęta do kontynuacji pomocy ubogim, samotnym i potrzebującym.

Dla kogo?
Dla każdego! Zaproszenie do wigilijnego stołu nie wiąże się z dodatkowymi kosztami albo zagrożeniami. Chodzi o to, by wspólnie spożyć wieczerzę z tymi, którzy nie mogą sobie na to pozwolić. Każdy może przyjąć każdego! Żeby zaprosić odpowiednią osobę wystarczy się zastanowić, kto z sąsiadów – na klatce schodowej czy ulicy, spędzi te święta sam i pójść do niego z zaproszeniem. Jeśli nie wiesz, kogo mógłbyś zaprosić, zapytaj w parafii albo w domu opieki społecznej lub świetlicy. Potrzebujących jest wiele!

Jak dołączyć?
Pobierz specjalne zaproszenie (dostępne na dole strony), wydrukuj je, wpisz na nim swój adres i wręcz swojemu gościowi. Takie zaproszenie możesz także umieścić na drzwiach osoby, z którą chcesz spędzić ten czas. Zaproszenia będą dostępne do pobrania od 1 grudnia. W odróżnieniu od minionego roku, zaproszenia będą dostępne tylko w wersji online.

>>POBIERZ ZAPROSZENIE<<

W razie pytań prosimy o kontakt: bogwdom@gmail.com
Pobierz PLAKAT wydarzenia