Światowy Dzień Ubogich

Harmonogram pomocy medycznej – VI Światowy Dzień UbogichPomoc medyczna to jeden z nieodłącznych elementów Światowego Dnia Ubogich. Już teraz poznajcie szczegółowy harmonogram pomocy medycznej świadczonej przez Stowarzyszenie Lekarze Nadziei. Przychodnia lekarska, w której dyżur pełnić będą specjaliści, znajduje się w siedzibie Dzieła Pomocy św. Ojca Pio przy ul. Smoleńsk 4 w Krakowie.

VI Światowy Dzień Ubogich odbywa się pod hasłem “Chrystus dla Was stał się ubogim”. W dniach 12-14 listopada lekarze ze Stowarzyszenia Lekarzy Nadziei będą świadczyć specjalistyczną pomoc medyczną. Potrzebujący pomocy medycznej będą ją mogli zatem uzyskać w siedzibie Dzieła Pomocy św. Ojca Pio przy ul. Smoleńsk 4.

Pomocy udzielać będą specjaliści z wielu dziedzin. Jest to jedna z nieodłącznych części obchodów Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej od początków tej inicjatywy. Inicjatywa ta ma zwrócić uwagę na wiele wymiarów ubóstwa, jakie jest wokół nas. To kontynuacja inicjatywy zapoczątkowanej przez Papieża Franciszka, aby dostrzec tych, którzy są tak blisko, a którzy niejednokrotnie potrzebują naszej pomocy.

Ubóstwo może obejmować wiele dziedzin. Nie przejawia się ono tylko w wymiarze materialnym, ale może dotyczyć wymiaru duchowego oraz innych kwestii. W naszym życiu często występują sytuacje niemożliwe do przewidzenia i nie umiemy sobie z nimi poradzić. Niejednokrotnie nie widzimy żadnych możliwości rozwiązania dla różnych sytuacji, jednak warto pamiętać, że są osoby oraz instytucje, które niosą bezinteresowną pomoc. Jedną z nich jest Stowarzyszenie Lekarze Nadziei, które już po raz kolejny angażuje się w to wydarzenie, zapewniając pomoc medyczną wszystkim, którzy jej potrzebują.

Celem Światowego Dnia Ubogich jest zwiększenie świadomości w społeczeństwie, ale i realna pomoc osobom potrzebującym. Warto jednak pamiętać, że pomoc ta nie obejmuje zaledwie kilku dni wydarzenia, ale jest pomocą długotrwałą – wymagającą wiele wysiłku oraz bezpośredniego zaangażowania.

Harmonogram pomocy medycznej w formie tekstowej.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami o VI Światowym Dniu Ubogich.