Światowy Dzień Ubogich

Konspekty lekcji „Zobacz we mnie kogoś więcej niż tylko bezdomnego”Z myślą o uczniach szkół średnich Dzieło Pomocy św. Ojca Pio przygotowało konspekt lekcji pt. „Zobacz we mnie kogoś więcej niż tylko bezdomnego”.

“Z przesłaniem, by mieć odwagę spojrzeć na osoby bezdomne w sposób wolny od stereotypów, pragniemy dotrzeć także do ludzi młodych.” – piszą autorzy scenariuszy. Do przeprowadzenia lekcji według scenariusza zachęcają katechetów, nauczycieli etyki oraz wychowawców klas.

Podczas zajęć przeprowadzonych na podstawie konspektu uczniowie mają szansę poznać prawdziwe historie osób bezdomnych i uświadomić sobie, że przez splot nieszczęśliwych wypadków bezdomność może dotknąć każdego. Lekcja przybliżająca problem bezdomności w tak nietypowy sposób ma szansę przyczynić się do przełamywania stygmatyzujących ocen oraz uczyć wzajemnego szacunku i międzyludzkiej solidarności.


Co prawda ŚDU już za nami, ale nieść jego przesłanie chcemy dalej. Pracownicy Dzieła Pomocy św. Ojca Pio – kapucyńskiej organizacji, która na co dzień pomaga osobom bezdomnym, chętnie odwiedzą szkoły ponadgimnazjalne w Krakowie prowadząc lekcje i dzieląc się swoim osobistym doświadczeniem w pracy z bezdomnymi.

Chętnych katechetów prosimy o kontakt na adres: ewa.korbut@dzielopomocy.pl. Termin lekcji do uzgodnienia.

Konspekty lekcji do pobrania znajdują się TUTAJ.