Światowy Dzień Ubogich

Noworoczne życzenia – Światowy Dzień PokojuNiech rozpoczynający się 2023 rok będzie czasem pełnym dobra! Nowy Rok to czas na nowy początek, w związku z tym przekazujemy Wam noworoczne życzenia. Mamy nadzieję, że w rozpoczynającym się roku będzie towarzyszyło Wam dobro, radość i pokój serca. Niech w Waszym życiu zagości prawdziwa wiara, nadzieja i miłość, która rozświetli każdy mrok.

Nowy Rok dla wielu jest trudnym czasem. Ponieważ jest to jednocześnie czas nowego początku, jak i podsumowań tego, co właśnie się zakończyło, czyli starego roku. To również czas postanowień. Dlatego też życzymy Wam, aby Waszym największym postanowieniem na ten rok było czynienie dobra i rozsiewanie go wokół. Pamiętajmy, że czynić dobro możemy w każdym momencie naszego życia i zewsząd są ludzie, którzy nas potrzebują, którzy liczą na naszą pomocną dłoń i otwarte serce. Dzielmy się nimi z innymi!

Zakończony rok był niezwykle trudnym czasem, o czym mówił chociażby Papież Franciszek w orędziu na VI Światowy Dzień Ubogich. Pandemię zastąpiła wojna na Ukrainie – i zrobiła to w sposób okrutny.

1 stycznia to również Światowy Dzień Pokoju, a współcześnie potrzeba nam go jeszcze bardziej niż zwykle. Od 1968 r. obchodzimy ten dzień jako wyraz szczególnej troski o pokój, dążenie do niego i jego umiłowanie. Dzień ten nie jest przypadkowy, ponieważ rozpoczyna on nowy rok i jednocześnie już u jego progu stawia się przed każdym z nas wyzwanie, by o pokój zadbać i go umiłować.

„Nikt nie może ocalić się sam” – właśnie takie brzmi hasło na tegoroczny Światowy Dzień Pokoju. Równocześnie to hasło można odnieść do wszystkich działań człowieka, a my szczególnie życzymy Wam, aby te słowa były Waszą inspiracją do działania przez cały rok. Niech to również będą noworoczne życzenia, które będą spełniać się każdego dnia.

 

Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Światowym Dniu Ubogich.