Światowy Dzień Ubogich

Paczka dla UkrainyPomoc dla walczącej o swoją ojczyznę Ukrainy wciąż jest bardzo potrzebna. Każdy z nas może się w nią włączyć na różne sposoby. Możesz to zrobić, zarówno pomagając na miejscu uchodźcom, którzy przybyli do naszych miejscowości i stali się częścią naszych społeczności. Ale też możesz to zrobić, wysyłając dary osobom, które mierzą się z okrutnym agresorem. Jedną z form pomocy jest przygotowanie “Paczki dla Ukrainy”. Akcję Paczka dla Ukrainy koordynuje Caritas Polska. Również wspólnota Światowego Dnia Ubogich zachęca do zaangażowania się w akcję.

Tworząc paczkę dla Ukrainy, pomagasz w dostarczeniu niezbędnej żywności i środków higienicznych osobom przebywającym zza naszą wschodnią granicą. To właśnie oni nieustannie mierzą się z okrucieństwem i skutkami zmagań wojennych. Dla nas to naprawdę niewiele, a dla tych osób ważna pomoc w codziennym funkcjonowaniu.

Akcja ta polega na stworzeniu gotowej paczki, której waga będzie wynosiła do 18 kg, a wymiary nie będą przekraczały 41x38x64 cm. Takie paczki z zawartością można przekazywać do placówek Caritas, a także konkretnych parafii, które zajmują się koordynacją akcji na poziomie parafialnym. Caritas przygotowała listę produktów, które powinny znaleźć się w takiej paczce. Przygotowanie paczki według konkretnych wskazań pozwoli na zapewnienie wyżywienia kilkuosobowej rodzinie na tydzień.

 

Co warto wiedzieć przed zaangażowaniem się w akcję Paczka dla Ukrainy?

  • Warto zapytać w swojej parafii, czy zaangażowała się w tę akcję.
  • Jeśli parafia angażuje się w tę akcję, możesz otrzymać od niej karton przygotowany specjalnie na ten cel. Natomiast jeśli parafia nie jest zaangażowana w akcję, sam przygotuj karaton o wymiarach podobnych do podanych.
  • Wypełnij zawartość kartonu według zaleceń z listy, dzięki temu paczka będzie zawierała produkty z trzech kategorii: żywność długoterminowa, produkty dla dzieci, artykuły chemiczne i kosmetyczne.
  • Paczka powinna być zapakowana do pełna, ale w taki sposób, aby udało się ją zamknąć.

Wszystkie informacje na temat przygotowania i dostarczenia Paczki dla Ukrainy znajdziesz tutaj.

Zdjęcie: Caritas Polska