Światowy Dzień Ubogich

Podziękowania – VI Światowy Dzień UbogichPodziękowania – VI Światowy Dzień Ubogich dobiegł końca. Zatem czas na serdeczne podziękowania za ten wspaniały czas!

Podziękowania – VI Światowy Dzień Ubogich

DZIĘKUJEMY! Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody VI Światowego Dnia Ubogich oraz w organizację tego wyjątkowego wydarzenia.

DZIĘKUJEMY! Wszystkim wolontariuszom, wspólnotom, organizacjom, które wzięły udział w tegorocznych działaniach, wyciągnęły pomocną dłoń oraz okazały wielkie serce.

DZIĘKUJEMY! Wszystkim, którzy przyszli do Namiotu Spotkań oraz na codzienną Eucharystię – za Wasze doświadczenie, otwarcie się na drugiego człowieka i obecność.

Tegoroczny VI Światowy Dzień Ubogich dobiegł końca. Jednak pamiętajmy, że bezpośrednie zaangażowanie oraz troska o Potrzebujących nie kończy się, lecz trwa przez okrągły rok!

“Chrystus dla Was stał się ubogim” – to właśnie pod takim hasłem obchodziliśmy VI Światowy Dzień Ubogich. W Archidiecezji Krakowskiej była to okazja do powrotu do znanej sprzed pandemii formuły Namiotu Spotkań. Był to wyjątkowy czas, w którym właśnie spotkania odgrywała bardzo ważną rolę. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za czas VI Światowego Dnia Ubogich – inicjatywy, która została powołana przez Papieża Franciszka i każdego roku jest świetną okazją, by jeszcze głębiej zaangażować się w pomoc ubogim. By dostrzec tak wiele wymiarów ubóstwa, które jest tak blisko nas. Do tego zachęcał Apostoł Paweł, zachęcał do tego również Papież Franciszek, zwracając uwagę na trudną rzeczywistość, w której żyjemy i z którą każdego dnia się mierzymy.

W tegorocznym orędziu zauważył on, że z mroku pandemii przeszliśmy do mroku wojny, która wpłynęła na cały świat. Szczególnie w tym trudnym czasie potrzebne jest bezpośrednie zaangażowanie każdego z nas, by zarówno nam, jak i innym żyło się lepiej i bezpieczniej. VI Światowy Dzień Ubogich przeszedł do historii, jednak moc pomocy ciągle trwa!

Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Światowym Dniu Ubogich!