Światowy Dzień Ubogich

Solidarni z Ukrainą – formy pomocySOLIDARNI Z UKRAINĄ! W tych trudnych, a także dramatycznych dniach liczy się każda pomoc. Ukraina stała się ofiarą rosyjskiej agresji i potrzebuje naszego wsparcia. Bądźmy razem, wspierajmy naszych sąsiadów bohatersko walczących o wolność swojej ukochanej ojczyzny. 

Caritas Archidiecezji Krakowskiej organizuje transporty humanitarne i miejsca pobytu dla uchodźców z Ukrainy. Wspomóżmy te działania naszym gestem. Dla przybywających do Polski uchodźców z Ukrainy zorganizowano zbiórkę potrzebnych darów. Wszystkie szczegóły dostępne są tutaj: https://www.krakowcaritas.pl/aktualnosci.php/1527__solidarni_z_ofiarami_wojny_w_ukrainie.html.

Pomoc to coś, co może dać każdy z nas. Wolontariat, wsparcie materialne, zbiórki, a także modlitwa o pokój. W Środę Popielcową w Archidiecezji Krakowskiej organizowane będą zbiórki środków przeznaczone na pomoc humanitarną. Obejmą one także pomoc uchodźcom z Ukrainy, przybywającym do Polski. Caritas Archidiecezji Krakowskiej w swoich placówkach organizuje miejsca pobytu dla uchodźców uciekających przed dramatem wojny. My również podejmijmy kroki, by nieść pomoc.

Nasz niepokój, niemoc i bezsilność można zamienić na gesty wsparcia i pomocy. Każdego dnia – w szczególny sposób – spotykamy się z cierpieniem i dramatem wojny, która jest tak blisko nas, w której giną niewinni ludzie, a wśród nich dzieci oraz osoby starsze. Jednocześnie w tych dramatycznych chwilach możemy podarować komuś nadzieję i uwierzyć, że jeszcze kiedyś będzie pięknie. Nasza realna pomoc może zmienić życie wielu osób przybywających do Polski, by szukać schronienia.

__________________________________________________________________________________________________

Światowy Dzień Ubogich to inicjatywa stworzona przez Papieża Franciszka, której celem jest zauważenie drugiego człowieka – zranionego, schorowanego, samotnego – i podanie mu pomocnej dłoni.