Światowy Dzień Ubogich

VI Światowy Dzień Ubogich – plakat i ulotkaVI Światowy Dzień Ubogich – plakat i ulotka. Już jest! Przed Wami plakat wraz z programem VI Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej. Koniecznie zobaczcie i podajcie go dalej! 

“Chrystus dla Was stał się ubogim” – właśnie to hasło będzie towarzyszyło obchodom VI Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej.  Te słowa wiążą się z zachętą św. Pawła, aby utwierdzić ich działania solidarnościowe na rzecz braci w Koryncie. Światowy Dzień Ubogich to inicjatywa, która przynosi refleksję nad współczesnymi stylami ubóstwa. Bowiem ono zewsząd i w wielu różnych formach nas otacza. Współczesny świat jest otoczony przez różnego rodzaju problemy i trudności. Niedawno wychodziliśmy z mroków pandemii koronawirusa, która spowodowało istotne zmiany w funkcjonowaniu całego świata. Scenariusz, który wówczas się otwierał, zakładał, że uwięzione przez restrykcje dziedziny życia zostaną wreszcie odmrożone. Świat miał wrócić do znanych wcześniej bezpośrednich relacji “twarzą w twarz”. Osoby, które straciły pracę, w momencie ożywienia gospodarczego po raz kolejny mogłyby wrócić do wykonywania swoich zawodowych obowiązków. Jednak na horyzoncie pojawiło się nowe zdarzenie, które zmieniło losy świata i zdecydowanie wpłynęło na obecny kształt społeczeństwa.

Wojna na Ukrainie dołączyła do innych rozgrywających się współcześnie wojen, które każdego dnia sieją śmierć, smutek, zniszczenia i pozbawiają dachu nad głową setki, a może nawet tysiące osób. W tym kontekście należy zwrócić również uwagę na dramat, jaki rozgrywa się za naszą wschodnią granicą, a spowodowany przez decyzje rosyjskiego agresora. W tej niezwykle trudnej rzeczywistości nieśmiało przebija się wołanie o pokój, który jest tak bardzo potrzebny we wszystkich zakątkach świata, ale także w naszych rodzinach czy społeczeństwach.

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami o VI Światowym Dniu Ubogich.

 

VI Światowy Dzień Ubogich – plakat i ulotka – w wersji do pobrania znajdziesz poniżej: