Światowy Dzień Ubogich

Życzenia bożonarodzenioweZ okazji zbliżającego się Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam wszelkiego dobra i nadziei. To właśnie one płyną z narodzenia Dzieciątka Jezus w ubogiej betlejemskiej stajence. Jednocześnie przypominamy razem ze św. Matką Teresą z Kalkuty, że Boże Narodzenie może trwać cały rok! Już teraz składamy Wam najlepsze życzenia bożonarodzeniowe.

Życzenia bożonarodzeniowe i ich składanie to wyjątkowy zwyczaj. Za ich pomocą dzielimy się radosną nowiną z przyjścia na świat Jezusa Chrystusa. To równocześnie niezwykle wzruszający moment, w którym gasną wszelkie spory, ludzie są bliżej siebie, a życie wydaje się pełne nadziei. Narodzenie Jezusa Chrystusa przynosi nam istotną wiadomość. Bóg tak nas umiłował, że dał nam Swojego Jedynego Syna, aby zgładzić śmierć i grzech. Jednocześnie Święta Bożego Narodzenia dla wielu osób są trudnym czasem, w którym tęsknią za najbliższymi, odczuwają samotność czy niepewność sytuacji. W tym roku Święta Bożego Narodzenia są szczególnym czasem, który wyłania się z mroku niepokoju – związanego m.in. z wojną na Ukrainie.

Jednak warto pamiętać, iż narodzenie Jezusa zawsze przynosi pokój i nadzieję. Wigilijna wieczerza, uroczysta Pasterka, radość Bożego Narodzenia – Święta Narodzenia Pańskiego są czasem szczególnym i pełnym symboli. To również czas, w którym szczególnie powinniśmy pamiętać o ubogich i potrzebujących, samotnych i cierpiących, czekających na dobre słowo i przyjacielski gest. To właśnie gesty miłosierdzia jeszcze bardziej mogą uwypuklić atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Na świat przychodzi Boże Dzieciątko, które niesie wiarę, nadzieję i miłość. Boże Narodzenie to czas, w którym panuje niezwykła atmosfera bliskości, jednak właśnie w tym czasie warto pamiętać o tych, którzy w szczególny sposób potrzebują obecności drugiego człowieka. W dniu Wigilii Bożego Narodzenia nikt nie powinien być sam.

 

Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami.