Światowy Dzień Ubogich

Życzenia wielkanocne 2023Niech tegoroczne Święta Wielkanocne będą dla Was czasem pełnym Wiary, Nadziei i Miłości! 

Wielkanoc to wyjątkowy i najważniejszy czas w całym roku liturgicznym. To również czas, w którym składamy sobie najlepsze życzenia. Ważne, aby płynęły one prosto z głębi naszych serc. Święta Wielkanocne to także okazja, aby zwrócić uwagę na ludzi, którzy nas otaczają i poświęcić im więcej czasu. Tradycyjne obrzędy związane z Wielkanocą to również śniadanie wielkanocne, podczas którego nikt nie powinien czuć się samotny.

Święta Wielkanocne to czas prawdziwej radości ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa i wykrzykiwania radosnego Alleluja! W całym Kościele po okresie Wielkie Postu panuje wielkanocna radość, a w serca wszystkich wlewa się nadzieja, płynąca z faktu, że także my zmartwychwstaniem – tak jak Nasz Pan! Zmartwychwstanie Jezusa sprawia, że łatwiej nam z ufnością patrzeć w przyszłość i zawierzyć Zmartwychwstałemu nasze codzienne troski i problemy, i to właśnie w Nim znaleźć źródło nieskończonej nadziei. Chrystus obdarza nam łaskami, a z poranka zmartwychwstania dla każdego z nas płynie przesłanie, że powinniśmy dzielić się wiarą, nadzieją i miłością.

Jednak dla wielu osób Święta Wielkanocne są również trudnym czasem, spędzonym w samotności, z dala od rodziny, z myślą o swoich życiowych trudnościach, chorobach i cierpieniu, które nie pozwala w pełni cieszyć się ze zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Warto w tym czasie zwrócić uwagę na osoby, które nas otaczają, porozmawiać z nimi, a także czynić dzieła miłosierdzia, które dla nas mogą być drobnym gestem, a dla drugiego człowieka mogą mieć wielkie znaczenie. Niech ten czas dla wszystkich będzie pełen radości, a jednocześnie będzie okazją do dzielenia się radością i wprowadzeniem jej w życie naszych bliskich.