Światowy Dzień Ubogich

12 listopada – podsumowanie12 listopada rozpoczęliśmy VI Światowy Dzień Ubogich. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: “Chrystus dla Was stał się ubogim”. To bardzo ważne dni, w których szczególnie staramy się dostrzegać wiele wymiarów ubóstwa, które jest wokół nas, a także dzielić się dobrem. 12 listopada – podsumowanie – przeczytajcie już teraz!

12 listopada – podsumowanie

Po dwóch latach pandemii wróciliśmy do tradycyjnej formy Namiotu Spotkań na krakowskim Małym Rynku. To właśnie tam odbywały się główne obchody tegorocznego wydarzenia. Już od rana w Namiocie można było uzyskać porady specjalistów – prawne, socjalne, rodzinne, psychologiczne, medyczne, a także dotyczące aktywizacji zawodowej. Porad udzielali m.in. pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie.

W Namiocie Spotkań można było również wziąć udział w warsztatach prowadzonych przez Siostry Albertynki, a także Wspólnotę Hanna. Warsztaty żonglerskie, fotograficzne, rękodzieła czy robótek ręcznych – podczas nich uczestnicy świetnie się bawili i nabywali nowych umiejętności. Tworzenie koszulek z własnymi nadrukami, wykonywanie pamiątkowych zdjęć, nauka żonglowania – atrakcji nie brakowało. Nie zabraknie ich także jutro!

Namiot Spotkań wypełniony był rozmowami, radością, uśmiechem oraz śpiewem i grą na instrumentach. A wszystko to przy kubku gorącej kawy oraz herbaty i słodkościach – przygotowanych m.in. przez uczniów szkoły podstawowej.

Specjalistycznej pomocy medycznej udzielali medycy ze Stowarzyszenia Lekarza Nadziei w Centrum Dzieła Pomocy św. Ojca Pio na ul. Smoleńsk 4 w Krakowie. Można tam było otrzymać pomoc specjalistów z wielu dziedzinach, pielęgniarki opatrywały rany, a także potrzebujący mogli otrzymać darmowe leki. W Centrum Pomocy św. Ojca Pio ubodzy mogli również skorzystać z łaźni.

O 15.00 w Kościele Mariackim w Krakowie celebrowana była Msza święta, a po uczcie duchowej można było posilić się również w Namiocie Spotkań.

To był piękny, bardzo emocjonujący i wartościowy dzień. Były rozmowy, aktywność sportowa w postaci tenisa stołowego, piłkarzyków czy rowerków, posiłek, porady specjalistów oraz Eucharystia. A to dopiero początek! Widzimy się już jutro!

12 listopada - podsumowanie