Światowy Dzień Ubogich

Metamorfozy – początek zmianMetamorfozy zapoczątkowane podczas 1. ŚDU mają swoją kontynuację. Dotychczas odbywały się co dwa miesiące w siedzibie Arcybractwa Miłosierdzia – od 18 września siedzibą akcji będą pomieszczenia udostępnione przez Dzieło Pomocy św. Ojca Pio przy ul. Smoleńsk.

Podczas metamorfoz osoby w kryzysie bezdomności mogą skorzystać z darmowej usługi fryzjerskiej. Osoby bezdomne nie posiadają stałego dostępu do łaźni, dlatego nie są w stanie wystarczająco zadbać o swój wygląd zewnętrzny, co utrudnia codzienne życie i podjęcie kroku pójścia po zmianę – np. przystąpienie do rozmowy o pracę.

W inicjatywie „Metamorfozy” od samego początku bierze udział jeden z najbardziej znanych krakowskich fryzjerów — Tomasz Karcz, który zabiera ze sobą zawsze grupę uczniów. Z „Metamorfoz”, które odbyły się we wtorek 18 września, skorzystało około osiemdziesięciu osób.

„Metamorfozy” będą odbywały się cyklicznie w siedzibie Dzieła Pomocy św. Ojca Pio przy ul. Smoleńsk oraz podczas obchodów 2. ŚDU w Archidiecezji Krakowskiej.


fot. Ewa Korbut/ Dzieło Pomocy św. Ojca Pio
Zobacz jak wyglądały metamorfozy podczas 1. ŚDU >>TUTAJ.