Światowy Dzień Ubogich

Modlitwa, która burzy muryModlitewne Jerycho rozpocznie obchody 3. Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej. Całodobowa modlitwa w intencji ubogich będzie duchowym przygotowaniem do ŚDU oraz modlitewnym wsparciem akcji.

Będziemy modlić się o „miłość, która nie pozostaje głucha na wołanie ubogiego, lecz kocha czynem i prawdą. Za biednych, cierpiących i ubogich Archidiecezji Krakowskiej.”

Zachęcamy do włączenia się w obchody Światowego Dnia Ubogich poprzez posługę w ramach czuwania modlitewnego “Jerycho”. Od 13 listopada, zaczynając Mszą Św. o godz. 20:00, do soboty wieczorem 16 listopada, w kościele św. Barbary będziemy nieustannie modlić się przed Najświętszym Sakramentem o otwartość serca osób odwiedzających namioty spotkań na Małym Rynku, potrzebne pociechy i błogosławieństwa dla Ubogich Braci i Sióstr naszej Archidiecezji, a także o jednoczącą Miłość, która przybliża drugiego człowieka i pobudza do działania i konkretnego czynu. Zapraszamy wspólnoty, grupy i zgromadzenia zakonne do poprowadzenia adoracji w wybranych godzinach. Forma Adoracji jest dowolna, niech każda wspólnota i grupa adoruje w sposób właściwy jej charyzmatom i sercom członków. Jedność modlitwy przejawia się także w pięknie różnorodności naszego Kościoła. Zapraszamy także wszystkich mieszkańców Krakowa, do aktywnego włączenia się w modlitwę i adorację.

W godzinach 16.00, 18.00 i 20.00 odprawiane są Msze Święte w kościele św. Barbary. Istnieje możliwość posługi w czasie Mszy Św. oraz oprawy muzycznej po wcześniejszym zgłoszeniu.

Poniżej dostępny formularz pokazujący wolne godziny:

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zuOWbIc8u2GA5CXqLuJAZ7AZUdCDhuxEHRU97knlCfA/edit#gid=0

Wszelkich informacji udziela Agnieszka Dziekan, koordynator modlitewnego czuwania ‘Jerycho’,  numer kontaktowy: 665 815 561, adres mailowy: aga.dziekan@gmail.com

 

***

„Jerycho” jest cykliczną akcją modlitewną organizowaną przez Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. Nazwa wydarzenia nawiązuje do biblijnego zdobycia miasta Jerycha przez Izrael. Idea „Jerycha” zrodziła się podczas pierwszego wydarzenia ewangelizacyjnego na stadionie Cracovii, zorganizowanego przez Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji w Archidiecezji Krakowskiej. Pierwsze „Jerycho” miało miejsce w kościele św. Katarzyny u Ojców Augustianów na Kazimierzu, później odbywało się przed większymi wydarzeniami ewangelizacyjnymi w Krakowie, takimi jak „Jestem w Hucie” czy z okazji jubileuszu 50-lecia działalności Odnowy w Duchu Świętym.

 

Fot. ŚDU Archidiecezja Krakowska