Światowy Dzień Ubogich

Podziękowania – 5. Światowy Dzień UbogichMimo że od 5. Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej minął już ponad miesiąc, to my nadal wspominamy to wyjątkowe wydarzenie i składamy podziękowania! 
W ostatnich dniach 2021 roku – jeszcze raz chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w tegoroczne wydarzenie! Dziękujemy także wszystkim, którzy wsparli to dzieło materialnie, podczas ofiar zbieranych w parafiach Archidiecezji Krakowskiej!
Podziękowania to coś, czym możemy wyrazić naszą wdzięczność. Bez Was – ludzi dobrej woli, którzy na pierwszym miejscu mają dobro drugiego człowieka – to wydarzenie by się nie odbyło! Jeszcze raz DZIĘKUJEMY za Wasze otwarte serca i gotowość pomocy każdemu, kto jej potrzebuje!
Dzięki Wam to było naprawdę wielkie wydarzenie, a na twarzach potrzebujących chociaż na chwilę mógł pojawić się wielki uśmiech. Mimo że po raz kolejny działaliśmy w pandemicznej rzeczywistości, to jednak niezmiernie się cieszymy, że 5. Światowy Dzień Ubogich mógł się odbyć. Być może te dni to dla wielu przepustka do nowego życia. Możliwość zauważenia, że jeszcze wszystko można zmienić, a wokół jest wiele dobrych ludzi. Powrót do “życia” nigdy nie jest łatwy, ale gdy towarzyszą mu ciepłe spojrzenia i pomocna dłoń świat wydaje się bardziej przyjazny.
Pomaganie to rola, do której jest zaangażowany każdy z nas. To wydarzenie pokazało, że czas pandemii nie pożegnał w naszych sercach pierwiastka dobra, a wręcz przeciwnie – obudziło go z jeszcze większą mocą.