Światowy Dzień Ubogich

Pomoc medyczna – podsumowanie – 5. Światowy Dzień UbogichW tym roku świętowaliśmy już 5. Światowy Dzień Ubogich! Na koniec roku mamy dla Was kilka podsumowań! Zaczynamy już teraz: pomoc medyczna – podsumowanie!
Bardzo ważnym punktem obchodów tegorocznego wydarzenia była pomoc medyczna. Dlatego też specjalnie dla Was prezentujemy tegoroczne statystyki i serdecznie dziękujemy Stowarzyszenie Lekarze Nadziei za ich pomoc i wielkie serce! Na grafice zobaczyć możecie najważniejsze statystyki, określające z czego składała się tegoroczna pomoc medyczna – podsumowanie.
Stowarzyszenie Lekarze Nadziei już od niemal 40 lat niesie pomoc medyczną ludziom znajdującym się w obliczu zagrożenia życia i zdrowia. To do nich zwracają się osoby najbardziej potrzebujące wsparcia, które nie odrzucają nikogo, kto potrzebuje pomocy, stając się niejednokrotnie ostatnią deską ratunku. Lekarze związani ze Stowarzyszeniem już po raz kolejny zaangażowali się w obchody 5. Światowego Dnia Ubogich.
Jesteśmy pewni, że dla wielu osób pomoc medyczna i “naprawa” swojego zdrowia jest jednym z kluczy do odbudowy swojego życia. Bowiem uleczenie fizycznych aspektów jest sposobem do otwarcia nowego rozdziału w historii życia. Oprócz wsparcia medycznego, Stowarzyszenie “Lekarze Nadziei” przekazuje również bijący od lekarzy spokój, poczucie bezpieczeństwa, zrozumienie oraz ciepły uśmiech, który znaczy więcej niż mogłoby się wydawać.
Choroby, na które cierpią potrzebujący, wpływają na całe ich życie. Dlatego też pomoc medyczna – zarówno ta świadczona na co dzień, jak i formowana w obliczu obchodów Światowego Dnia Ubogich – odgrywa niezwykle ważną rolę.