Światowy Dzień Ubogich

Stowarzyszenie “Lekarze Nadziei” – pomoc medyczna 5. ŚDUPoczątki Stowarzyszenia “Lekarze Nadziei” wiążą się z czasem stanu wojennego w Polsce w wyniku zetknięcia się z wieloma organizacjami charytatywnymi na Zachodzie, które niosły pomoc w tym trudnym okresie. Początkowo Stowarzyszenie to działało jako filia  francuskiej organizacji Médecins du Monde (MDM) Lekarze Świata (LŚ). W 1995 r. zostało przekształcone w organizację non-profit “Lekarze Nadziei”. Skierowane jest na pomoc osobom najbardziej potrzebującym wsparcia. Swoją pomoc niesie nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Uczestniczyło bowiem w akcjach pomocowych na Wschodzie, jak i w Afryce.

Stowarzyszenie “Lekarze Nadziei” prowadzi Przychodnię Lekarską dla Ludzi Bezdomnych i Ubogich. Mieści się ona w Centrum Dzieła Św. Ojca Pio przy ul. Smoleńsk 4 w Krakowie. Badania lekarskie oraz zabiegi pielęgniarskie, a także wydawanie leków doraźnej pomocy odbywa się w pełni charytatywnie. W ten sposób Stowarzyszenie pomaga osobom, które mają utrudniony dostęp do publicznych świadczeń opieki medycznej. Stowarzyszenie pomaga także osobom samotnym, niepełnosprawnym, byłym kombatantom poprzez wolontariat medyczny. Ponadto organizuje wysyłkę materiałów medycznych i odżywek dla Polaków w kraju oraz współpracuje z organizacjami charytatywno-humanitarnymi w Polsce i za granicą.

 

Stowarzyszenie “Lekarze Nadziei” – specjaliści na ratunek

Wśród specjalistów niosących specjalistyczną pomoc w Przychodni są m.in.: neurochirurg, internista, laryngolog, geriatra, lekarz ogólny, chirurg, kardiolog, psycholog, dermatolog, okulista, stomatolog.

Stowarzyszenie świadczy usługi na najwyższym poziomie, w swoich szeregach mając profesjonalną i wysoko wykwalifikowaną kadrę, a także specjalistyczny sprzęt. Jednak nieustannie zaprasza do współpracy i zaangażowania się w charytatywną działalność – szczególnie poprzez podejmowanie dyżurów lekarskich w przychodni, obecnie wyjątkowo potrzebny jest lekarz ginekolog oraz psychiatra, jednakże każde zaangażowanie jest na wagę złota.

Stowarzyszenie “Lekarze Nadziei” jest zaangażowane w organizację 5. Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej i przez cały czas trwania wydarzenia będzie świadczyć swoją specjalistyczną pomoc w Przychodni na ul. Smoleńsk 4 w Krakowie: 12 listopada w godz. 10-15, a w godz. 12-15 będzie można się także zaszczepić przeciwko Covid-19; 13 listopada w godz. 10-14, natomiast 14 listopada w godz. 9-12 i 15-17. 

Ze specjalistycznej pomocy “Lekarzy Nadziei” osoby bezdomne i ubogie mogą skorzystać także na co dzień. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie: https://sln.org.pl/.

W 2020 r. Stowarzyszenie zostało wyróżnione tytułem “Liderzy Zmian” w plebiscycie organizowanym przez Centrum Obywatelskie w Krakowie. 

 

Stowarzyszenie “Lekarze Nadziei” – każdy z nas może pomóc

Działalność Stowarzyszenia opiera się głównie na wsparciu finansowym i rzeczowym ze strony społeczeństwa. Dlatego każdy z nas może wesprzeć tę wyjątkową i niezwykle potrzebną inicjatywę. Można to zrobić zarówno przez stronę internetową Stowarzyszenia, wspierając je dowolną kwotą; poprzez przelew bankowy – ofiarując swoją pomoc finansową na konto 58 1020 2892 0000 5902 0171 3833, a także przez przekazanie 1% podatku na rzecz tej organizacji pożytku publicznego.

Każda złotówka ma dla Stowarzyszenia ogromne znaczenie i może odmienić oraz uratować czyjeś życie. Pomoc Stowarzyszenia to dla ich podopiecznych wyraźny znak, że nie są na tym świecie sami i mogą liczyć na realną pomoc.

 

5. Światowy Dzień Ubogich odbędzie się w dniach 12-14 listopada 2021. Już dzisiaj dołącz do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/664496571621083.