Światowy Dzień Ubogich

VI Światowy Dzień Ubogich – programKażdy dzień października przybliża nas do VI Światowego Dnia Ubogich, ponieważ w tym roku przez 3 dni na Małym Rynku – w Namiocie Spotkań – będziemy przeżywać tę wyjątkową inicjatywę, którą zapoczątkował Papież Franciszek. VI Światowy Dzień Ubogich – program znajduje się już przed Wami! 

Hasło tegorocznego – VI Światowego Dnia Ubogich – to “Chrystus dla Was stał się ubogim”. Tymi słowami Apostoł Paweł zwrócił się do braci w Koryncie, aby utwierdzić ich w przekonaniu, że czynione przez nich działania solidarnościowe na rzecz potrzebujących są naprawdę słuszne i dobrze je kontynuować. Zatem tymi słowami Apostoł Paweł może się dzisiaj zwrócić również do nas – przygotowujących się do obchodów VI Światowego Dnia Ubogich w Archidiecezji Krakowskiej. Światowy Dzień Ubogich po raz kolejny zachęca nas do zastanowienia się i refleksji nad wieloma wymiarami ubóstwa, które są ciągle wokół nas, a może szczególnie uwidoczniły się w tej trudnej rzeczywistości, w jakiej przyszło nam żyć. Kilka miesięcy temu świat powoli rozpoczął proces wychodzenia z mroku pandemii, która istotnie wpłynęła na niemal każdy wymiar naszego życia. Niestety wojna na Ukrainie sprawiła, że świat wszedł w zupełnie inną rzeczywistość, która również odkryła nieznane dotąd wymiary ubóstwa.

Warto zatem wziąć udział w VI Światowym Dniu Ubogich i pochylić się nad różnymi wymiarami ubóstwa.

 

Poznajcie plan tego wyjątkowego wydarzenia:

12-14 listopada

Namiot Spotkań – Mały Rynek

  • 9-12 – porady specjalistów (porady prawne, socjalne, psychologiczne, doradztwo zawodowe)
  • 12-14.30 – warsztaty
  • 16.00 – posiłek

Kościół Mariacki

  • 15.00 – Msza Święta

Ul. Smoleńsk 4

  • 10-14 – specjalistyczna pomoc medyczna (kardiolog, internista, laryngolog, dermatolog, chirurg, geriatra, pulmonolog, okulista, ortopeda, psycholog)

___________________________________________________________________________________

13 listopada

Kościół Mariacki

  • 15.00 – Msza św. pod przewodnictwem abp. M. Jędraszewskiego. Po Mszy św. będą rozdawane paczki dla Potrzebujących.

 

Już dzisiaj dołącz do wydarzenia na Facebooku i podziel się informacjami o VI Światowym Dniu Ubogich z innymi.
VI Światowy Dzień Ubogich – program – znajdziecie go również w naszych mediach społecznościowych.

Szczegółowy program pomocy medycznej znajdziesz tutaj.