Światowy Dzień Ubogich

Zaproś samotną osobę na wieczerzę wigilijnąJuż po raz drugi zapraszamy do udziału w akcji „Gość w dom, Bóg w dom” będącej kontynuacją Światowego Dnia Ubogich. Akcja zachęca do zaproszenia osób samotnych na wspólną wieczerzę wigilijną.

Akcja „Gość w dom, Bóg w dom” odwołuje się do tradycji zostawiania pustego miejsca przy wigilijnym stole dla nieoczekiwanego gościa. Takim gościem  może stać się zaproszona przez nas do wspólnego przeżycia Wigilii Świąt Bożego Narodzenia samotna osoba, być może nasza sąsiadka, sąsiad, bądź inni, którzy w tym czasie nie będą mogli być z bliskimi.

Jest to jednocześnie zaproszenie do zauważenia osób potrzebujących znajdujących się w najbliższym otoczeniu – wystarczy się zastanowić, kto z sąsiadów spędzi te święta sam i pójść do niego z zaproszeniem. Informację na temat osób potrzebujących można także uzyskać w parafiach lub jednostkach pomocowych, w domach opieki społecznej czy świetlicach.

Aby dołączyć do akcji należy pobrać ze strony internetowej specjalne zaproszenie, wydrukować, wpisać na nim swój adres i wręczyć swojemu gościowi.  Zaproszenie jest dostępne na stronie internetowej >>TUTAJ<< od pierwszej niedzieli Adwentu. W odróżnieniu do minionego roku, zaproszenie będzie dostępne tylko w wersji online, przygotowane do indywidualnego wydrukowania.