Światowy Dzień Ubogich

Pomoc medyczna – VI Światowy Dzień UbogichPodczas VI Światowego Dnia Ubogich, który odbędzie się w dniach 12-14 listopada, będzie można uzyskać specjalistyczną pomoc medyczną, którą będą świadczyć przede wszystkim lekarze ze Stowarzyszenia “Lekarze Nadziei”. Już teraz zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem świadczonej przez nich pomocy medycznej, a także z lekarzami, jacy będą pełnić dyżury. Pomoc medyczna – VI Światowy Dzień Ubogich – dowiedz się więcej, a także spotkaj się z nami!

Poniżej znajduje się harmonogram pomocy medycznej świadczonej przez Stowarzyszenie Lekarze Nadziei w ramach 6. Światowego Dnia Ubogich, ponieważ jest ona ważną częścią obchodów tego wydarzenia. Przyjmowanie pacjentów, konsultacje lekarskie, zabiegi pielęgniarskie, USG, EKG, badania analityczne, a także wydawanie leków odbędą się w Krakowie w Przychodni Stowarzyszenia Lekarze Nadziei (SLN).

Przychodnia Lekarska dla Ludzi Bezdomnych i Ubogich Stowarzyszenia Lekarze Nadziei znajduje się na pierwszym piętrze w budynku Dzieła Pomocy Św. Ojca Pio przy ulicy Smoleńsk 4 w Krakowie, dlatego też jej dostępność i zlokalizowanie jest prostym zadaniem.

 

Pomoc medyczna – VI Światowy Dzień Ubogich

Dzień Specjalista/Lekarz Godziny
12 listopada – sobota Kardiolog 10-12
Internista 12-14
Laryngolog 12-14
Dermatolog

Psycholog

12-14

12-15

13 listopada – niedziela Chirurg/torakochirurg 10-12
Kardiolog 10-12
Geriatra 12-14
Pulmonolog 12-14
Okulista

Psycholog

12-14

12-15

14 listopada – poniedziałek Neurochirug/chirurg 10-12
Ortopeda 15-16
Pulmonolog

Psycholog

15-17

12-15

 

Pełny program VI Światowego Dnia Ubogich znajdziesz tutaj, dlatego też warto się z nim zapoznać. VI Światowy Dzień Ubogich odbywa się pod hasłem: “Chrystus dla Was stał się ubogim”, natomiast słowa te inspirują nas do działania na rzecz bliźnich – często zranionych, dotkniętych chorobami, trudnościami i niedostatkiem. Światowy Dzień Ubogich – w wymowie Papieża Franciszka – po raz kolejny ma się stać pozytywną prowokacją zachęcającą do zastanowienia się nad naszym stylem życia, ale także wieloma wymiarami ubóstwa, które dotykają współczesny świat. Aktualnie nasz świat jest polem walki, w którym musimy się odnaleźć, zewsząd otaczają nas smutne i tragiczne informacje, którym nie umiemy zaradzić, lecz wspólnie możemy zdecydowanie więcej.