Światowy Dzień Ubogich

Dołącz do wydarzenia na FacebookuDołącz do wydarzenia na Facebooku, ponieważ VI Światowy Dzień Ubogich odbędzie się już od 12 do 14 listopada. Jednak już teraz możesz być na bieżąco ze wszystkimi informacjami. Bądź z nami w mediach społecznościowych!

Już za półtorej miesiąca, w dniach 12-14 listopada, spotkamy się podczas VI Światowego Dnia Ubogich! W tym roku wracamy do tradycyjnej formuły namiotu na krakowskim Małym Rynku. Do namiotu wszystkich serdecznie zapraszamy, a już teraz dołączajcie do wydarzenia i udostępniajcie je dalej!
W tym roku VI Światowy Dzień Ubogich odbywa się w wyjątkowej i niesamowicie trudnej rzeczywistości. Wojna na Ukrainie sprawiła, że zewsząd docierają do nas wiadomości o przemocy i ogromnym okrucieństwie. Wokół nas coraz więcej jest osób, które potrzebują naszej pomocy i właśnie przyczynę do tego daje Światowy Dzień Ubogich. W tym roku odbędzie się pod hasłem “Chrystus dla nas stał się ubogim”.
Każdy z nas może w tym roku zaangażować się w VI Światowy Dzień Ubogich. Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, powraca on do tradycyjnej formuły. Spotkamy się na żywo na warsztatach, podczas porad prawnych, Eucharystii i rekolekcji. Również Ty możesz zaangażować się w to wydarzenie. Podziel się swoim talentem i umiejętnościami, zorganizuj warsztaty i spędź wolny czas z osobami, które potrzebują obecności drugiego człowieka, poświęconego czasu czy rozmowy. 
Światowy Dzień Ubogich to wydarzenie, które pokazuje, jak wiele my możemy dać osobom ubogim. Jednak pokazuje także, jak wiele możemy się od nich nauczyć. Każdego dnia spotykamy się z różnymi wymiarami ubóstwa, ponieważ obejmuje ono wiele sfer – od edukacji po kwestie materialne, przez wymiar duchowy. Dołącz do wydarzenia na Facebooku już dzisiaj!