Światowy Dzień Ubogich

Rycerze Kolumba pomagają UkrainieRycerze Kolumba zorganizowali wyjątkową akcję z okazji Świąt Wielkanocnych, dzięki której zorganizowano aż 5 tys. paczek dla osób przebywających w Ukrainie. Rycerze Kolumba to kolejna z organizacji, która od początku wojny intensywnie wspiera zarówno przybywających do Polski uchodźców, jak i osoby, które pozostały na ogarniętym wojną terytorium.

Święta Wielkanocne to w tym roku czas przeżywany w wyjątkowy sposób. Zbiórki dla Ukrainy odbywały się w wielu miejscach, a jedną z nich zorganizowali Rycerze Kolumba. Zebrali oni aż ok. 30 ton produktów, które mogły chociaż w części sprawić radość ukraińskim rodzinom podczas Świąt Wielkanocnych.

Rycerze Kolumba to największa na świecie katolicka organizacja charytatywna. Mężczyźni, którzy do niej należą, są bardzo wrażliwi na ludzką krzywdę , ból i trudne sytuacje. W pewien sposób łączą oni tych, którzy potrzebują pomocy z tymi, którzy tę pomoc mogą przekazać.

Paczki przygotowywane przez Rycerzy Kolumba były dobrze zorganizowane i zaplanowane. Znajdowały się w nich artykuły żywnościowe, w tym drobne symbole Wielkanocy, jak tradycyjna babka wielkanocna, której nie może zabraknąć na świątecznym stole. Organizacja takich paczek to również idealna okazja do stworzenia wspólnoty i zaangażowania wielu osób we wspólny cel. Wartość przekazanej pomocy wyniosła ok. 4 mln dolarów.

Ciężka praca i zaangażowanie – tymi słowami można określić pracę, jaką od początku trwania wojny wykonują Rycerze Kolumba. Ich postawa pokazuje, że warto czynić dobro i warto nim żyć, ponieważ to ono wskazuje nam w życiu cel i rozjaśnia nawet najgorsze dni. W tym wyjątkowym czasie symbolem wielkiego dobra stało się… pakowanie, także to zorganizowane przez Rycerzy Kolumba. To również znak, że razem jesteśmy silniejsi.

 

Światowy Dzień Ubogich to inicjatywa powołana przez Papieża Franciszka, której celem jest zwracanie uwagi na najsłabszych, opuszczonych i samotnych. Ich “zawsze mamy u siebie”.