Światowy Dzień Ubogich

Solidarna Paczka dla UkrainyZbliża się kolejna wyjątkowa inicjatywa dla uchodźców z Ukrainy, czyli “Solidarna Paczka”. 4 czerwca na stronie Szlachetnej Paczki pojawią się historie rodzin, które przybyły do Polski w obliczu wojny w Ukrainie. Solidarna Paczka to inicjatywa specjalna Szlachetnej Paczki.

Stowarzyszenie WIOSNA od wielu lat pomaga ludziom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Tym razem celem pomocy stali się szczególni goście przybyli do naszego kraju. Wiele osób, które uciekały przed wojną, znalazła się w trudnej sytuacji życiowej. Każda rodzina ma inną historię, a także inne potrzeby. Bardzo ważnej jest, aby mogli się poczuć w naszym kraju jak w domu. Nie chodzi tylko o wartości materialne, ale i konkretne potrzeby, dzięki którym mogliby stanąć na nogi i stać się całkiem samodzielni.

Właśnie tego powody kierowały organizatorami Solidarnej Paczki, której finał zaplanowany jest na 25 i 26 czerwca. Już za kilka dni – 4 czerwca – nastąpi otwarcie bazy rodzin. Program ten łączy ludzi, którzy chcą pomóc z tymi, którzy tej pomocy szczególnie potrzebują. Tym razem odbiorcami tej pomocy będą goście zza naszej wschodniej granicy. Każdy z nas będzie mógł wybrać rodzinę, dla której przygotuje paczkę. To również wspaniała okazja do połączenia sił i działania w jednym celu.

Ważnym aspektem tej pomocy jest jej indywidualizm. Dostrzeżemy konkretnych ludzi i ich potrzeby jako indywidualności, a nie tylko jako część zbiorowości. Wolontariusze Szlachetnej Paczki od dłuższego czasu odwiedzali rodziny, dzieci, osoby starsze i niepełnosprawne, poznając ich potrzeby, rozmawiając i słuchając. Te rozmowy zaowocowały poznaniem indywidualnych potrzeb, dostrzeżeniem tego, czego najbardziej im potrzeba i zorganizowaniem pomocy.

Ty również masz szansę stać się częścią tego projektu! Masz szansę pomóc i wziąć udział w akcji Solidarna Paczka dla Ukrainy!

 

Światowy Dzień Ubogich to inicjatywa powołana przez Papieża Franciszka, której celem jest zwracanie uwagi na najsłabszych, opuszczonych i samotnych. Ich “zawsze mamy u siebie”.