Światowy Dzień Ubogich

Sylwestrowe podziękowaniaWielkimi krokami zbliża się ostatni dzień roku 2022. Zatem czas na sylwestrowe podziękowania. Dziękujemy, że w tym wyjątkowym roku byliście z nami. Dziękujemy, że uczestniczyliście w VI Światowym Dniu Ubogich, a także dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w jego organizację.

Sylwestrowe podziękowania

W tym roku VI Światowy Dzień Ubogich obchodziliśmy pod hasłem “Chrystus dla Was stał się ubogim”. To był wyjątkowy czas, ponieważ po 2 latach świętowania w ograniczonym wymiarze, ze względu na pandemię koronawirusa, wróciliśmy do Namiotu Spotkań na Mały Rynek. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, sprawiając iż było to prawdziwe i Wasze święto. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również spotkamy się na Małym Rynku podczas tej wspaniałej inicjatywy. Bowiem Światowy Dzień Ubogich już tradycyjnie jest wyjątkową okazją do spotkania z drugim człowiekiem. Jest to również okazja do rozmowy, podzielenia się dobrym słowem i podarowania przyjaznego uśmiechu osobom, którym na co dzień może go bardzo brakować.

Dziękujemy również wszystkim, którzy po raz kolejny otworzyli swoje serca na drugiego człowieka! Dziękujemy, że pokazujecie prawdziwą troskę o drugiego człowieka i otwartość na potrzeby innych. Niech Wasza pomoc, ofiarność, gotowość do służby towarzyszy Wam również w nadchodzącym 2023 roku. Dziękujemy, że byliście i jesteście z nami!

Kończący się rok 2022 był pod wieloma względami wyjątkowy. Był to czas, w którym za naszą wschodnią granicą rozpoczęła się okrutna wojna, podczas której Ukraina została napadnięta. Nasz kraj stał się miejscem schronienia dla milionów uchodźców wojennych. Dziękujemy również wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc na ich rzecz, ofiarując wszystko, co możliwe – swój dom, schronienie, niezbędne artykuły, środki czy również swój czas i chęć pomocy.

 

Dołącz do nas w mediach społecznościowych i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami o Światowym Dniu Ubogich.