Uszyj czapkę i podaruj ją potrzebującemu | warsztaty

W ramach warsztatów Ciepła czapka, ciepłe słowo. Uszyj czapkę i podaruj ją Potrzebującemu, uczestnicy Światowego Dnia Ubogich pod okiem wolontariuszy będą szyli polarowe czapki, które przekażą osobom ubogim i bezdomnym.

Celem akcji jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na problem zimna, który dotyka osoby ubogie. Warsztaty to również okazja do pogłębienia wrażliwości społecznej, nawiązywania relacji z ubogimi oraz zaproszenie do twórczej aktywności na rzecz ubogich.

Do wspólnego szycia w sposób szczególny zaproszone są osoby ubogie, które będą mogły zatrzymać wykonane przez siebie podczas warsztatów czapki. Jednak w akcji może również wziąć udział każdy, kto chce własnoręcznie wykonać czapkę i przekazać ją ubogim. – W tej akcji bardzo ważne jest spotkanie z osobą ubogą lub bezdomną, więc jeśli autor czapki wyrazi taką chęć, będziemy zapraszać do tego, by osobiście obdarować kogoś zimową czapką, a także herbatą lub kanapką, a przede wszystkim ciepłym słowem i gorącym uśmiechem . Zachęcamy również do tego, by samemu poszukać miejsc pomocy bezdomnym i ubogim w Krakowie – wyjaśnia Jaga Sadowska z ŻyWej Pracowni.

Organizatorzy warsztatów zapraszają także, by akcję przeprowadzić we własnych środowiskach lokalnych – parafiach, wspólnotach, szkołach i ośrodkach. W tym celu przygotowano filmik instruktażowy wyjaśniający jak krok po kroku wykonać czapkę – Dołączyć można najzwyczajniej na świecie: szyjąc czapki i przekazując je ubogim i bezdomnym. Nie wymagamy, żeby zgłaszano się do nas. Zachęcamy do działania jak najbardziej lokalnie – wyjaśnia Jaga Sadowska.

Warsztaty szycia czapek będą odbywać się w Namiocie Spotkań na Małym Rynku od wtorku do soboty (14-18 listopada) w godz. 16.00-19.00.

 

Oprac. Zofia Świerczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *