Światowy Dzień Ubogich

VI Światowy Dzień Ubogich – zaangażowanieOstatnie dni września oznaczają, że wielkimi krokami zbliża się VI Światowy Dzień Ubogich! Spotkamy się już za 44 dni! Nie zatrzymujemy się w przypominaniu, że wy również możecie stać się jego wspaniałą częścią! Podzielcie się swoimi umiejętnościami, zainteresowaniami i wolnym czasem! Jednym z elementów tegorocznego spotkania na krakowskim Małym Rynku będą WARSZTATY! Chcesz je poprowadzić? Napisz do nas już dzisiaj! VI Światowy Dzień Ubogich – zaangażowanie – jak to zrobić?

VI Światowy Dzień Ubogich – hasło

“Chrystus dla Was stał się ubogim”. To właśnie te słowa będą nam towarzyszyć podczas tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ubogich i przygotowań do tego wydarzenia. Te słowa wypowiedział św. Paweł w Koryncie, aby uświadomić mieszkańcom tego miasta potrzebę działań solidarnościowych na rzecz całej wspólnoty. Również nas te słowa oraz obchodzony pod tym hasłem Światowy Dzień Ubogich mają pobudzić do refleksji nad naszym stylem życia. Uświadamiają nam również, że istnieje wiele wymiarów ubóstwa, które są tak blisko nas. Tegoroczny Światowy Dzień Ubogich przypada na wyjątkowo trudny okres. Myśleliśmy, że po wyjściu z mroku pandemii świat ponownie wkroczy na spokojne tory. Osoby, które z różnych powodów doświadczyły ubóstwa, będą miały szansę odbudować swoją sytuację materialną i rozpocząć nowe życie. Niestety przyszły inne niebezpieczeństwa. Wojna na Ukrainie zmieniła losy świata i wprowadziła zupełnie nowe potrzeby oraz doświadczenia, których do tej pory nie znaliśmy i nie musieliśmy stawiać im czoła. Wojna wywołała zupełnie nowy scenariusz zdarzeń, z którym każdego dnia musimy sobie radzić.
W wojennej rzeczywistości, w której niechlubnymi bohaterami stają się śmierć, zniszczenia i cierpienie, mimo wszystko potrzeba nowej nadziei, która rozjaśni złe dni i wprowadzi tak długo wyczekiwany pokój dla całego świata. Właśnie w tej rzeczywistości odbędzie się VI Światowy Dzień Ubogich, w którego organizację i przebieg może zaangażować się każdy z nas.
VI Światowy Dzień Ubogich – zaangażowanie – zrób to już dzisiaj! Dołącz do wydarzenia na Facebooku i bądź na bieżąco ze wszystkimi informacjami o VI Światowym Dniu Ubogich.